Medicínské minimum 2019/20

Pro studenty a absolventy  Homeopatické akademie

Doporučeno  zejména absolventům a  posluchačům  HA (2. a 3. ročník), kteří nemají  lékařské vzdělání. Získají zde základní znalosti, umožňující orientaci v medicínských  termínech,  obsažených v materii medice a repertoriu, stejně jako pochopení  lékařských diagnos, s nimiž klienti k homeopatům přicházejí.

Medicínské minimum je koncipováno jako soubor 4 dvoudenních víkendových přednášek rozložených do průběhu dvou let. Přednáška vždy obsahuje základní přehled anatomie a fyziologie přednášené soustavy, popis nemocí a způsob alopatické léčby typických onemocnění. Nedílnou součástí přednášky je vysvětlení odborné medicínské terminologie.

Není nutné začít tento výukový cyklus  přednáškami I. a II. , je možné absolvovat nejdříve přednášky III. a IV. a další rok pokračovat přednáškami I. a II. Jednotlivé víkendové přednášky jsou samostatné celky – pořadí tedy záleží na časových možnostech studenta. Tyto přednášky nejsou povinné pro studenty HA a nezapočítávají se do docházky.

Přednášející:  MUDr. Hana Pitínová

Obsah jednotlivých přednášek:

I. Muskulo-skeletární soustava, kůže. Akutní stavy v medicíně, základy první pomoci.

 • Anatomie a fyziologie kosterní a svalové soustavy, kůže
 • Popis onemocnění + alopatická léčba muskulo-skeletární soustavy: osteoporosa, arthrosa, Bechtěrevova nemoc, Schoermanova choroba, revmatoidní artritis, parainfekční artritidy, primární kostní nádory, poúrazové stavy
 • Popis onemocnění + alopatická léčba kůže: atopický ekzém, kopřivky, psoriasa, herpes simplex et zoster, verrucae vulgares, melanom
 • Lékařská terminologie k dané soustavě
 • Akutní stavy v medicíně, základy první pomoci

II. Kardiovaskulární systém, krvetvorba, slezina. Lymfatický systém. Základy onkologie.

 • Anatomie a fyziologie srdce, cévního systému, sleziny.
 • Popis onemocnění a jejich alopatická léčba: Ischemická choroba srdeční, infarkt myokardu, chlopenní vady, poruchy srdečního rytmu, aterosklerosa, vaskulitidy, aneurysma, chronická žilní insuficience, varixy, bércové vředy, žilní trombosy, embolie.
 • Poruchy krvetvorby – anémie, porucha tvorby bílých krvinek, destiček, myelodysplastický syndrom, akutní a chronická leukémie, lymfom, plasmocytom. Lymfedém.
 • Lékařská terminologie k dané soustavě.
 • Základy onkologie

 III. Nervová soustava, hormonální soustava, imunitní soustava.

 • Anatomie a fyziologie probíraných soustav
 • Popis onemocnění a jejich léčba: Epilepsie, roztroušená sklerosa, Parkinsonova choroba, degenerativní onemocnění mozku, lehká mozková dysfunkce, mozková obrna, nádory mozku.
 • Psychiatrické dg. – autismus, schizofrenie, manio-depresivní psychosa.
 • Hormonální soustava – onemocnění štítné žlázy, diabetes mellitus, onemocnění hypothalamu a hypofýzy, poruchy pohlavních hormonů.
 • Imunitní soustava – alergie, autoimunitní choroby, imunodeficience, infekce – chlamydie a borelie, EBV, infekční hepatitidy, streptokokové a stafylokokové infekce

IV. Trávicí soustava. Dýchací systém. Ledvinové vylučování. Pohlavní orgány.

 • Anatomie a fyziologie probíraných soustav.
 • Onemocnění a jejich léčba: funkční zažívací obtíže, vředová choroba GD, refluxní choroba jícnu, ulcerosní colitis, Crohnova nemoc, onemocnění jater a slinivky, celiakie, nádorové onemocnění.
 • Dýchací soustava – astma bronchiale, CHOPN, chronická rýma, nádorové onemocnění
 • Ledvinové vylučování – močové ústrojí + ledviny- hyperplasie prostaty, Ca prostaty, močová inkontinence, infekty, onemocnění ledvin.
 • Gynekologie – endometriosa, polycystická ovaria, myomy, neplodnost, nádory
 • Lékařská terminologie

Organizační informace a pokyny k platbě:

Termíny:

26. – 27. 10. 2019 – přednáška  III.

25. – 26. 1. 2020 – přednáška IV.

 

Místo konání: POZOR ZMĚNA – z technických důvodů (rekonstrukce v gymnáziu Botičská) se seminář bude konat jinde, informaci doplníme v brzké době.

 

Parkování v okolí gymnázia možné jen na tzv. zelených zónách – o víkendu zdarma (např. Ostrčilovo nám)  nebo oblast Albertova – viz www.mapy.cz

Cena za školní rok 2019/20  (2 víkendy):  3 600 Kč
Částku nelze dělit na jednotlivé víkendy a event. neúčast nahrazovat v dalším přednáškovém běhu.

Přihlaste se co nejdříve, platbu prosíme zaslat nejpozději do 27. 9. 2019

Způsob platby: kurzovné 3 600 Kč uhraďte laskavě  na účet: 2701365124/2010,  variabilní symbol  2610

Přihlášky a informace e-mailem či telefonicky: kurzy@alternativa.cz, 257 922 591

Aktuality

12.11.2020 - Výukové video s vysvětlením funkcí programu HOMEO naleznete zde: https://www.alternativa.cz/homeo/
13.10.2020 - Na základě nařízení vlády jsou zakázány vzdělávací akce s osobní účastí. Na tuto situaci jsme ... číst více
18.8.2020 - 3.+ 4.10. otevíráme další 1.ročník. Informace zde
Více aktualit »

Doporučení

Nikdy není pozdě. Moje děti byly malé a nemocné, velmi často nemocné. Potkala jsem se s homeopatií. Děti se po zásahu skvělého homeopata zázračně daly do pořádku. Byly zdravé a veselé a já byla šťastná a veselá s nimi. Chtěla jsem vědět víc o homeopatii, přijít tomu na kloub. Po letech samostudia se mi naskytla možnost studovat na Homeopatické akademii pana Mgr. Čehovského a přihlásila jsem se. Úspěšně jsem absolvovala náročné, ale velmi zajímavé a obohacující studium, okořeněné rozmanitými přednáškami našich i světových homeopatů. Začala jsem pomáhat i ostatním lidem, kteří mě vyhledají, najít správou cestu k uzdravení. Dál už musí jít sami.

Přeji hezký den se sluncem

Eva Rebendová

Další doporučení »