Doporučení

Zkušenosti se studiem Homeopatické akademie z naší e-mailové korespondence.
Pokud i vy máte zajímavé poznatky a postřehy, pošlete nám je na: info@alternativa.cz.

Nikdy není pozdě. Moje děti byly malé a nemocné, velmi často nemocné. Potkala jsem se s homeopatií. Děti se po zásahu skvělého homeopata zázračně daly do pořádku. Byly zdravé a veselé a já byla šťastná a veselá s nimi. Chtěla jsem vědět víc o homeopatii, přijít tomu na kloub. Po letech samostudia se mi naskytla možnost studovat na Homeopatické akademii pana Mgr. Čehovského a přihlásila jsem se. Úspěšně jsem absolvovala náročné, ale velmi zajímavé a obohacující studium, okořeněné rozmanitými přednáškami našich i světových homeopatů. Začala jsem pomáhat i ostatním lidem, kteří mě vyhledají, najít správou cestu k uzdravení. Dál už musí jít sami.

Přeji hezký den se sluncem

Eva Rebendová e.rebendova@rje.cz

Pracuji ve zdravotnictví a před několika roky jsem si chtěla rozšířit „obzory“. Napadlo mě, že bych se mohla trochu víc do hloubky seznámit s homeopatií. V časopise Meduňka jsem našla inzerát, že se otevírá další ročník Homeopatické akademie, přihlásila jsem se …a do mého života vstoupilo něco úplně nového, homeopatii jsem propadla. Každý měsíc jsem se těšila na víkend, ve kterém probíhala výuka zkušených učitelů nejen z Čech, ale i ze zahraničí. Velmi přínosné bylo, že při studiu byl kladen důraz nejen na teorii, ale i na praxi, jednak formou videoukázek odběrů případů,  a jednak na prázdninových Letních školách i možností shlédnout „naživo“ naše vyučující při rozhovoru s pacienty. Atmosféra ve škole byla velmi vstřícná, od samého začátku jsme byli vnímáni jako (budoucí) kolegové našich vyučujících. Velkou výhodou byla i snadná dostupnost kvalitních studijních materiálů v českém jazyce. Vstup na Homeopatickou akademii byl jedním z mých nejlepších životních rozhodnutí.

PharmDr. Jitka Vaníčková

Homeopatickým pacientem jsem byl příležitostně už od počátku 90. let. Homeopatii jsem doporučoval mezi mými známými pro její široký záběr a někdy až nečekané výsledky. Když se nám narodil syn, nechtěl jsem už nic ponechávat na druhých a přihlásil se na homeopatickou akademii. Studium mi zpočátku vzalo všechny iluze o tom, jak se to rychle naučím a všechno vyřeším sám. To bylo hodně užitečné prohlédnutí. Není to snadný obor. Jako samouk bych dneska byl na deseti procentech toho, co vím a umím dnes. Na škole jsem poznal kvalitní učitele s dlouhou praxí a schopností podělit se o své dovednosti s druhými. Kromě léků jsme studovali i spoustu kazuistik. Na nich, a zvláště pak na praktických seminářích s opravdovými pacienty jsem se učil nejvíc. Možnost konzultovat svoje první případy s učiteli a spolužáky velmi usnadnila cestu ke správnému předepsání. Praktické semináře navíc ukázaly nejen význam hledání léku, ale i schopnosti správně vyhodnotit jeho účinek. Tady se přítomnost zkušeného homeopata ukázala jako klíčová. Jako samouk bych se řadě případů orientoval jen velmi obtížně, pokud vůbec.
Homeopatická praxe přináší hodně radosti a poučení. Je zvláštní, jak málo toho o sobě víme; i navzájem, a to i v případech našich dlouholetých přátel, kteří se uvolili být našimi pacienty. Vyřešené a vyléčené případy nalévají stále nový optimismus: Strach ze psů, noční děsy u dítěte, celková únava, nedostatek sebevědomí,  neposedná duše, vztahy s okolím, opakované angíny, ekzém, těžké závratě, chlamydie, štítná žláza, plačtivé dítě, šok po autonehodě,… To jsou první skromné výsledky čerstvého absolventa. Děkuji homeopatické akademii za tyto lidi, kterým jsem díky studiu na této škole mohl pomoci.

Viktor Matys v.matys@homeoweb.cz

Velmi si vážím toho, že jsem mohla studovat na Homeopatické akademii, kde vládne svobodný duch a otevřenost vůči světu. Bylo příjemné, že jsem studium mohla absolvovat i při práci na plný úvazek. Mám z této školy dobrý základ vědomostí o homeopatické léčbě, rozhodně jsem byla vedena k samostatnosti a nikdo mi neubíral na sebevědomí. Mohu nyní své znalosti využívat ve prospěch svůj i dalších lidí, kteří mě požádají o pomoc. Budu se samozřejmě vzdělávat dál, chodit na přednášky zahraničních lektorů, kteří zde několikrát ročně vedou semináře   a možná časem směřovat  na profesionalni drahu homeopata.

S hezkým pozdravem

Mgr. Helena Šperlíková  helena.sp@centrum.cz

O homeopatii jsem se začala zajímat v souvislosti s mým zájmem o východní alternativní, především tibetskou, medicínu někdy v roce 2003. Můj praktický lékař rovněž homeopat mne seznámil s možností studia na Homeopatické akademii Mgr. Čehovského, kam jsem posléze v r. 2009 nastoupila k řádnému studiu. Přesto, že jsem v této době již absolvovala kompletní kurz autopatie a měla i další informace o homeopatii, překvapila mne velká šíře problematiky klasické homeopatie, se kterou jsem se postupně začala seznamovat. Vlastní tříleté studium bylo rozděleno do systematicky navazujících celků zakončených náročnými ročníkovými zkouškami a završeno závěrečnou všezahrnující zkouškou. Průběh studia probíhal nejen na teoretické úrovni, kde jsem získala potřebné teoretické znalosti, ale každá oblast byla podložena řadou praktických zkušeností z každodenní praxe zkušených homeopatů. Samostatnou kapitolou bylo pořádání letních tematických soustředění pod názvem Letní škola Homeopatické akademie, kam byli zváni význační zahraniční homeopati přednášející konkrétní témata k možnostem praktického využití homeopatie při léčbě konkrétních onemocnění. V neposlední řadě mi studium umožnilo získat i potřebný přehled o literatuře zabývající se touto problematikou. Již v průběhu třetího ročníku studia jsem si měla možnost otevřít svou vlastní homeopatickou poradnu, kterou provozuji dodnes. V rámci své praxe jsem již pomohla řadě klientů s nejrůznějšími druhy potíží. Pro mou praxi je důležité, že i v současnosti se mohu na akademii obrátit v případě konzultace a samozřejmě průběžně doplňovat své vzdělávání, které získáním diplomu nekončí.

Věra Vaněčková veravaneckova@gmail.com

Homeopatickou akademii jsem navštěvovala v letech 1997 – 2005. Impulzem ke studiu byla zkušenost s homeopatickou léčbou v rodině, touha seznámit se s touto metodou blíže a později poznání, že  pouhé samostudium homeopatické literatury by pro pochopení a  praktické použití bylo nedostatečné a zdlouhavé. V Homeopatické akademii nám byly předány mnohé vědomosti a poznatky, ale zejména zkušenosti z praxe, neboť výuku vedli praktikující homeopaté i lékaři  z naší země i ze zahraničí – homeopatické osobnosti, z nichž mnozí jsou také autory odborné homeopatické literatury a homeopatickými lektory nejen ve svých zemích. Velmi obohacující byla možnost vidět z četných videozáznamů pacienty a práci homeopata při  odebírání případů a stanovení léků, a zejména pak vývoj případů, kontroly a uzdravení. Mnohdy jsme prováděli sami repertorizaci těchto pacientů a ve výsledku jsme pak měli možnost porovnat námi vybraný lék s podaným lékem. Kromě „povinné výuky“ jsem se ráda zúčastňovala i prázdninových seminářů se zahraničními lektory, kde se řešily i tzv. živé případy a kdy výuka byla ještě intenzivnější a šla více do hloubky a směrem k méně známým nebo zcela novým homeopatickým lékům. Na víkendové i prázdninové semináře Homeopatické akademie jsem se vracela  ještě mnoho let po absolvování závěrečné zkoušky a vždy jsem se dozvěděla něco nového. Atmosféra byla vždy přátelská a jednání maximálně vstřícné, studium bylo příjemné, k dispozici bylo i velké množství studijních materiálů – knih a časopisů, během studia byl vytvořen i homeopatický repertorizační program. Tedy vše bylo a je nasměrováno k tomu, aby ze studentů jednou byli dobří homeopaté. Oceňuji, že v současné době je zde možnost navštěvovat nepovinně i medicínské minimum. Znalosti z homeopatického studia v současné době využívám v léčbě rodinných příslušníků a především ve své veterinární praxi.

MVDr. Jana Krausová veterinavdf@iol.cz

Asi před 6 lety jsem dostala těžkou alergickou reakci na obyčejný lék na bolest, tehdy mě to stálo téměř život. Po dvou kalciovkách se otok dýchacích cest zastavil, ale trvalo mi další 3 týdny než jsem se opět cítila dobře. Tehdy jsem si uvědomila, že si v životě budu muset najít jinou léčbu než chemickou. O pár dnů později jsem našla v knihkupectví knihu od pana Čehovského – Uzdrav se s autopatií. Přečetla jsem jí za jeden večer, cítila jsem, že to je ta správná cesta pro mě. Hned jsem se přihlásila na Homeopatickou akademii a od září jsem začala studovat. Studium mě doslova fascinovalo, bylo to jako objevování nového světa. Naši učitelé za sebou měli již mnoho let zkušeností a příjemnou formou nám postupně odkrývali tajemství homeopatie. Mezi studenty jsem si během krátké chvíle našla mnoho přátel. Naše přátelství pokračuje  dál i po skončení studia, vzájemně si předáváme stéle nové poznatky. Homeopatie mi doslova změnila celý život. Našla jsem si konstituční lék pro sebe i pro členy mé rodiny a s pomocí těchto jemných energetických substancí jsme se vyladily do optimální formy psychické i fyzické a doslova jsme změnily celý náš život. Našly jsme si práci která nás opravdu baví, odstěhovaly jsme se do srdce zdravé přírody. Náš volný čas dělíme mezi stálé studium nových poznatků, odpočinek a cestování. Před 6 lety bych jen těžko uvěřila, že projdu takovou proměnou, která mi umožnila žít mnohem klidnější a pohodovější život. Po úspěšném ukončení Homeopatické akademie jsem schopná pomoct sobě i své rodině i přátelům od většiny zdravotních problémů mnohem šetrnější formou, než je léčba chemickými léky. Díky studiu na Akademii jsem měla možnost poznat i mnoho zahraničních lektorů. Nejvíc mě zaujal Robin Murphy z USA. On ke své homeopatické léčbě používá i různá přírodní tonika a cviky Qi-gongu, které se úžasně doplňují s homeopatií, pomáhají a uvolňují napětí v těle. Na jeho ale i jiné semináře pořádané Homeopatickou akademii chodím ráda i po ukončení studia. S odstupem 6 let můžu říct, že jít studovat homeopatii bylo mé nejlepší rozhodnutí v životě. Je to šetrný ale účinný způsob jak léčit lidi, zvířata i květiny. Tuto školu můžu jen doporučit.

S pozdravem J. Záhorská mzahorsky@centrum.cz

Na Homeopatické akademii jsem začala studovat již v roce 1997 a právě v průběhu mého studia získala Homeopatická akademie svůj název. Původní název zněl Škola klasické homeopatie.  Už tehdy  studium přinášelo mnoho informací a  zajímavých námětů k přemýšlení, přednášky našich i zahraničních lektorů ukazovaly řadu možných přístupů k homeopatické léčbě. Pro začátečníka je homeopatie obrovské pole neorané a někdy je těžké se orientovat nejen v lécích a chorobách, ale právě i v přístupech. Nakonec každý musí zvolit svou cestu a nejspíš celý život hledat a revidovat své způsoby léčení. Na kurzech byla vždy dobrá atmosféra, určitá sounáležitost, vždy bylo příjemné sejít se znovu s lidmi, kteří smýšlí podobně v oblasti, která nebyla a vlastně dosud dosud není všeobecně přijímána. S několika kolegyněmi z Homeopatické akademie se po celou dobu od ukončení studia přátelím, konzultujeme některé případy. Homeopatická akademie mi tedy poskytla mnoho informací, ale také nová přátelství a podporu.

Mgr. Jana Poláková janik4post@seznam.cz

Studium na akademii se mi líbilo a hodně mi dalo. Přístup vyučujících byl profesionální, učební program zajímavý i zábavný. Díky studiu jsem se seznámila se spoustou zajímavých lidí, poznala jsem nový rozměr duchovní reality a našla cestu k pochopení sebe sama a získala mnohé užitečné vědomosti, které dnes zúročuji.

Děkuji všem skvělým vyučujícím!

Katy Amal Illgnerová katyilg@seznam.cz

Aktuality

23.5.2024 - Zveme všechny zájemce na červnové online přednášky. Informace a přihlášky zde
2.5.2024 - Zveme všechny zájemce na květnovou online přednášku Informace a přihlášky zde
25.4.2024 - Termíny Medicínské minimum s MUDr.Lebenhartem školní rok 2024/25
Více aktualit »