Pokračovací dvouleté studium homeopatie I. a II.

Tento rozšiřující studijní program poskytuje posluchačům prohloubení a utřídění jejich znalostí homeopatie. Získají zde další vědomosti nezbytné k praktikování homeopatie na vysoké úrovni. A to zejména v celostní (tzv. klasické) homeopatii. Seznámí se s dalšími metodami a pohledy na homeopatii.

Toto studium je určeno pro absolventy Jednoletého intenzivního studia či srovnatelných programů jiných škol.

Organizace studia

Pokračovací dvouleté studium je koncipováno jako online –  víkendové a večerní. Skládá se z přednášek a praktických seminářů. Výuka probíhá živě prostřednictvím videokonferenční aplikace. To umožňuje posluchačům účastnit se výuky interaktivně – vznášet dotazy, diskutovat s lektorem nebo mezi sebou.  Použít lze počítač, telefon či tablet. Nejedná se o přednášky z předem natočených záznamů. Na Homeopatické akademii můžete studovat bez omezení odkudkoliv z České republiky nebo ze zahraničí.

Přednášky a praktické semináře probíhají:

V prvním roce studia:
Přednášky:
6x ročně celý víkend, sobota 9–17 h, neděle 9–16 h
14x ročně ve všední den večer – pondělí 18–21 h
Praktika:
2x ročně ve všední den večer – pondělí 18–21 h
5x ročně ve všední den večer – pátek 18-21 h
Celkem cca 200 vyučovacích hodin za rok.

Ve druhém roce studia:
Přednášky:
5x ročně celý víkend, sobota 9–17 h, neděle 9–16 h
4x ročně ve všední den večer  18-21 h, st a po
Praktika:
5x ročně praktický seminář ve všední den –  pátek  18-21 h
4x ročně celodenní supervize (neděle) 9–16 h
2x ročně večerní supervize 18-21 h
Celkem cca 200 vyučovacích hodin za rok

Studenti, kteří se chtějí setkat osobně se svými kolegy a učiteli se mohou účastnit Letní školy (není součástí školného), což je několikadenní přednáškový a pracovní seminář v přírodě. Osm vyučovacích hodin denně, obvykle během června nebo července.

Posluchači se také mohou přihlásit na oblíbené přednášky Medicínského minima s MUDr. Tomášem Lebenhartem (není součástí školného), které probíhají jednou měsíčně od října do května ve všední dny 18–21 h.

Celé studium vytváří pevný základ pro odbornou úroveň praxe našich absolventů.

Zakončení studia a zkoušky:

Každý školní rok je v červnu zakončen písemnou zkouškou. Skládá se z testu znalostí materie mediky a z analýzy záznamu vyšetření. Studenti si tak ověří svou schopnost zvládat praktickou léčbu a úroveň nabytých vědomostí. Na základě úspěšně vykonaných písemných zkoušek se student může přihlásit k závěrečné ústní zkoušce. Po úspěšném složení ústní zkoušky obdrží diplom o absolutoriu a může pak být registrován Homeopatickou akademií jako absolvent a odborný homeopat, kterého doporučujeme zájemcům o homeopatickou léčbu. Na svou žádost může být zařazen do Seznamu homeopatů na www.homeopatie.cz. Můžeme tím významně usnadnit absolventovi začátek jeho profesionálního působení.

Pokud si student nepřeje diplom získat, je možné projít celým studiem bez zkoušek. Studium je možné přerušit a opět do tří let navázat se započtením absolvované docházky.

Po ukončení Pokračovacího dvouletého studia mohou absolventi dále rozšiřovat své znalosti v mezinárodním postgraduálním programu ASPHP (Advanced Studies Program in Homeopathy Prague)

Lektoři:

Studium vede zakladatel Homeopatické akademie Mgr. Jiří Čehovský (43 let praxe). Vyučují zkušení homeopaté z České republiky: MUDr. Petr Pudil, Ing. Jan Matyáš, Marie Valášková, MUDr. Tomáš Lebenhart, a další. 2x ročně vedou přednášky lektoři ze zahraničí (přednášky jsou tlumočeny do češtiny). V minulých letech u nás přednášeli např. Dr. Malcolm z londýnské Faculty of Homoeopathy, Dr. Rajan Sankaran, Dr. Farokh Master z Indie, Dr. Philip Bailey (Anglie), Dr. Harry van der Zee a Dr. F. Kusse z Holandska, Dr. Robin Murphy, Kim Elia, Dr. Will Taylor, Dr. Roger Morrison  z USA, Dr. Massimo Mangialavori z Itálie ad., všichni nejen zkušení praktici a učitelé, ale také autoři odborných publikací. Podrobné informace o lektorech zde.

Termíny:

Úvodní přednáška školního roku 2024/25 se koná 21. + 22. 9. 2024
Šipkou v pravém rohu kalendáře si zvolte termíny pro pokračovací studium I. či II.

Cena studia:

Roční školné činí 24 000 Kč (včetně 21 % DPH) při jednorázové úhradě, nebo je možné jej uhradit ve čtyřech splátkách po 6 500 Kč

Školné zahrnuje:

  • Přednášky a semináře
  • Studentskou verzi homeopatického diagnostického programu HOMEO v českém jazyce. Software obsahuje následující literaturu: Murphy: Homeopatické syntetické repertorium Kent: Homeopatická materia medika, Kent: Přednášky o homeopatické léčbě, Allen: Klíčové symptomy homeopatické materie mediky, Čehovský: Homeopatie- víc než léčba, Pudil: Homeopatická 1. pomoc
  • Slidy či další materiály z jednotlivých přednášek pokud jsou od lektorů k dispozici
  • Písemné zkoušky, ústní zkoušky a vystavení diplomu

Přihlášení:

Přhlaste se pomocí formuláře na konci této stránky. E-mailem obdržíte potvrzení přijetí přihlášky a do několika dnů Vám pošleme zálohovou fakturu k zaplacení, dle Vašeho výběru buď na celé roční školné, nebo s daty jednotlivých čtvrtletních splátek. Pro platby z EU vám vystavíme fakturu v EUR, kterou uhradíte na náš eurový účet. Pro platby mimo EU nás kontaktujte, domluvíme individuálně.

Obsah studia

Výuka je rozdělena na tyto základní oblasti:

  1. Metodiku a filosofii léčby
  2. Materii mediku – poznání zejména tzv. „menších“ léků a jejich účinků
  3. Repertorizaci
  4. Praktika – semináře a supervize (řešení „živých“ případů s následnými kontrolami)
  5. Řešení akutních stavů

1. Metoda, historie, filosofie

Zopakování znalostí z předchozího studia
Organon – rozšířený výklad s důrazem na paragrafy vztahující se k praxi
Průvodce historií homeopatického principu až po dnešek
Filosofie homeopatické léčby a její využití při vedení případu
Práce s vysokými potencemi
Miasmata – význam, použití v léčbě
Další metody homeopatické analýzy: Etiologické předepsání, Paliace, Říše léků, Periodická tabulka. Význam, použití.
Předepisování podle fyzických symptomů
Akutní homeopatie – další možnosti jejího použití
Homeopatická pomoc v těhotenství a při porodu
Homeopatie a léčba rakoviny
Kdy použít orgánově specifické léky a autonosody
Střevní nosody a jejich význam
Rozšíření znalostí o potencích léků: LM potence, C, K -historie, výroba, užití, rozdíly
Úskalí konvenční zdravotní péče. Iatrogenní poškození a jejich léčba
Další možnosti péče o zdraví – ayurvédské postupy, potravní doplňky
Právní postavení homeopatie

2. Materie medika:

Actea spicata, Aesculus hippocastanum, Agaricus muscarius, Agnus castus, Allium cepa, Alumina, Ambra grisea, Anacardium orientale, Anhalonium lewinii, Antimonium crudum, Antimonium tartaricum, Berberis vulgaris, Bryonia alba, Bufo rana, Calcarea fluorica, Calcarea sulphurica, Cannabis indica, Cantharis vesicatoria, Capsicum annuum, Carbo vegetabilis, Caulophyllum, Causticum, Chelidonium majus, Cimicifuga, Cimicifuga = Actea racemosa, Cobalt, Cocculus indicus, Coffea cruda, Colocynthis, Conium maculatum, Crotallus horridus, Drosera rotindifolia, Dulcamara, Gelsemium sempervirens, Glonoinum, Helleborus niger, Hydrogenium, Iodum, Ipecacuanha, Kalium carbonicum, Lac caninum, Lac humanum, Magnesia carbonica, Manganum, Mezereum, Millefolium, Murex, Naja, Natrum carbonicum, Natrum sulphuricum, Nitricum acidum, Opium, Petroleum, Phosphoricum acidum, Placenta, Plumbum metallicum, Sabina, Saccharum officinale, Spigelia, Spongia, Tarentula hispanica, Tilia europea, Trilium pendulum, Urtica urens, Vanadium, Veratrum album, Viburnum, Zincum metallicum.
Celkem 68 obrazů léků.

V tomto dvouletém studijním programu jsou zahrnuty i přednášky zahraničních nebo i českých lektorů se specielními a stále se obměňujícími tématy, a novými málo známými léky.

Pro ilustraci příklady témat:
Jednotlivé čeledi rostlin – např. Ericacae, Liliacae apod.
Skupiny živočišných léků – např. Ryby, Hadi, Pavouci
Skupina léků,vyrobených z mlék- Lac felinum, Lac delphinum, Lac Leoninum, Lac equis,ad
Natriové, magneziové a další soli
Nosody, Sarkody, Orgánové léky
Homeopatie v neurologii
Homeopatie v urologii
Homeopatie v geriatrii
Strategie odebírání případu a metody analýzy
Ramakrishnanova metoda léčby nádorových onemocnění
Postvakcinační syndromy a jejich léčba
Trauma jako příčina chronických problémů
Homeopatická celostní léčba emocí – strach, úzkost, deprese, fobie ap
(Tyto společné přednášky stále navštěvuje i většina našich absolventů)

3. Repertorium

Techniky a strategie repertorizace, a to především počítačové
Procvičování rubrik repertoria a metody efektivní práce
Práce s reverzní materií medikou
Práce s funkcí „Reference“

Výuku provádíme s pomocí Homeopatického syntetického repertoria od Dr. Robina Murphyho, které je též součástí homeopatického diagnostického programu HOMEO, jehož studentskou verzi má každý student zdarma k dispozici po dobu svého studia (vše v českém jazyce). Významně usnadňuje proces odebírání případu a jeho analýzy včetně stanovení vhodného léku. Je rovněž významnou pomůckou pro studium, neboť obsahuje i několik materií medik.

4. Praktika

V tomto studijním programu pro pokročilé klademe důraz zejména na praktickou stránku homeopatie. Posluchači se účastní jednak praktických seminářů, a také supervizí, kde budou nejen odebírat a analyzovat živé případy, ale také sledovat jejich vývoj při následných kontrolách.

Prihláška:

Aktuality

18.4.2024 - Termíny na školní rok 2024/25 jsou již vypsány.
20.2.2024 - Letní škola 2024 s Dr. Kavitou Chandakovou na Seči. Informace zde.
12.2.2024 - V březnu bude přednášet Dr Russell Malcolm na téma Homeopatie a imunita. Info zde.
Více aktualit »

Doporučení

Nikdy není pozdě. Moje děti byly malé a nemocné, velmi často nemocné. Potkala jsem se s homeopatií. Děti se po zásahu skvělého homeopata zázračně daly do pořádku. Byly zdravé a veselé a já byla šťastná a veselá s nimi. Chtěla jsem vědět víc o homeopatii, přijít tomu na kloub. Po letech samostudia se mi naskytla možnost studovat na Homeopatické akademii pana Mgr. Čehovského a přihlásila jsem se. Úspěšně jsem absolvovala náročné, ale velmi zajímavé a obohacující studium, okořeněné rozmanitými přednáškami našich i světových homeopatů. Začala jsem pomáhat i ostatním lidem, kteří mě vyhledají, najít správou cestu k uzdravení. Dál už musí jít sami.

Přeji hezký den se sluncem

Eva Rebendová

Další doporučení »