Lektoři


Stálí čeští lektoři

Mgr. Jiří Čehovský

Mgr. Jiří Čehovský

Ředitel a zakladatel Homeopatické akademie. Nositel ocenění Awards for Excellence in Homeopathy – Pioneer in Homeopathy (nositeli jsou též Rajan Sankaran, George Vithoulkas či Jeremy Sherr).

Homeopatií se zabývá již od roku 1980. Je autorem několika odborných publikací a mnoha popularizujících článků v časopisech. Široce známá je jeho kniha Homeopatie, víc než léčba, pojednávající o metodě a filosofií klasické homeopatie. Na homeopatickém principu je založena i jeho metoda autopatie, o níž napsal několik knih, které vyšly i v NěmeckuUSA a Velké Británii a setkaly se s pochvalnou reakcí tamních homeopatů.  Publikoval desítky článků v českých i zahraničních časopisech. Je spoluautorem homeopatického diagnostického software KENT a HOMEO. Přednáší  zejména metodu a filosofii léčby a obrazy léků. Jeho výuka je názorná a prakticky orientovaná, obsahuje mnoho analýz konkrétních případů léčení chronických i akutních potíží. Rozhovor s ním naleznete zde.

MUDr. Petr Pudil

MUDr. Petr Pudil

Dětský lékař s velkou zkušeností i při homeopatické léčbě dospělých. Homeopatii praktikuje od r. 1991. Od stejného roku pracoval ve vedení lékařských homeopatických společností. Je pověstný nejen svými rozsáhlými, téměř encyklopedickými  znalostmi, ale i smyslem pro humor. Je autorem knihy Homeopatická první pomoc. Specializuje se na výuku materie mediky.

Ing. Jan Matyáš

Ing. Jan Matyáš

Zkušený profesionální homeopat, vystudovaný chemik se specializací na potravinářskou problematiku. Absolvent Homeopatické akademie, předseda Homeopatické společnosti.  Spolupracoval při vývoji homeopatického software HOMEO.  Věnuje se výkladu obrazů léků, metodiky a vede praktické semináře a supervize. Rozhovor s ním naleznete zde.

Marie Valášková

Marie Valášková

Profesionální homeopatka s dlouholetou praxí, fyzioterapeutka, absolventka Homeopatické akademie. Při přednáškách se specializuje zejména na léčbu ženských problémů včetně těhotenství, porodu ap. a léčbu pohybového aparátu.  Vede také praktické semináře a supervize. Publikovala pravidelně v časopise Meduňka. Rozhovor s ní naleznete zde.

MUDr. Tomáš Lebenhart

MUDr. Tomáš Lebenhart

Je široce známý jako zasvěcený a věcný kritik nedostatků současného zdravotnického systému. Celostní lékař, homeopat, který jako pediatr detailně prozkoumal zdravotní problematiku naší populace a používá metody stimulace životní síly, homeopatii, autopatii, ajurvédu ad., o čemž napsal známé knihy Svlékl jsem bílý plášť , Bez pláště a  Příběhy nejen z ordinace.

MUDr. Danuša Siveková

MUDr. Danuša Siveková

Bratislavská lékařka, původní specializací gynekoložka, s dlouholetou, dnes již výhradně homeopatickou praxí. Studenti oceňují zejména její hluboké znalosti materie mediky a repertoria. Spoluzakladatelka Slovenské homeopatické společnosti. Zabývá se též akupunkturou.

Radomír Hikl

Radomír Hikl

Profesionální homeopat.  Praktikuje a učí homeopatii  mnoho let také v Thajsku. U nás se specializuje na přednášky o léčbě tropických nemocí a výkladu některých částí Organonu.

Hostující čeští lektoři

MUDr. Tomáš Karhan

MUDr. Tomáš Karhan

Jeden z prvních homeopatických lékářů v Čechách, autor knihy Homeopatie a děti a  řady odborných článkůZkušený pediatr, praktik, s hlubokým vhledem do homeopatie, je zároveň známým popularizátorem metody.

MUDr. Jaroslav Rychlovský

MUDr. Jaroslav Rychlovský

Praktický a rehabilitační lékař. Homeopatií se zabývá od roku 2000. Specializuje se na výuku metody Dr. Massima Mangialavoryho.

MVDr. Michal Jiřička

MVDr. Michal Jiřička

Veterinární lékař. Absolvent Homeopatické akademie. Přednáší homeopatickou léčbu zvířat, v níž má mnohaletou praxi.

MUDr. Pavel Poštulka

MUDr. Pavel Poštulka

Lékař-ortoped, zabývá se i akupunkturou, homeopat s dlouholetou praxí. Přednáší zejména obrazy homeopatických léků, které se týkají léčby pohybového aparátu. Věnuje se i problematice postvakcinačního syndromu.

Zahraniční lektoři

Dr. Klaus R. Hör

Dr. Klaus R. Hör

Dr. med. Klaus Roman Hör má praxi ve Waldmünchenu. Uplatňuje klasickou homeopatii v široké škále svých činností od všeobecného lékařství přes stomatologii až po praxi urgentního lékařství, je hlavním pohotovostním lékařem v okrese Cham. Přednáší homeopatii jako docent pro Německou ústřední asociaci homeopatických lékařů (DZVhÄ) sdružující 7000 členů. Je aktivní ve vzdělávání homeopatických lékařů od roku 1985. Má rozsáhlé zkušenosti s léčbou chronických onemocnění dospělých i dětí.

Dr. Robin Murphy

Dr. Robin Murphy

Jeden z nejznámějších světových homeopatů. Tento americký lékař je autorem Homeopatického syntetického repertoria (nakl. Alternativa),  který používá v českém překladu již řadu let velká část našich homeopatů. Jeho repertorium je rovněž nejrozšířenější moderní diagnostickou pomůckou v USA a v mnoha dalších zemích. K dalším jeho dílům se řadí Materia Medica (nakl. Alternativa, velmi obsáhlé a podrobné dílo zahrnující i nejnovější obrazy léků, stejně jako tradiční či esoterický pohled na jednotlivé substance a také mnoho osobních zkušeností s léky. Dr. Murphy má velmi široký záběr a v interview prohlásil: „…když děláte jenom jeden typ homeopatie, jak řekl kdysi Hahnemann, jste jen polovičním homeopatem.“ Kombinuje také v praxi homeopatii s jinými systémy, hlavně s čínskou a indickou medicínou a s autopatií. Léčí a vyučuje zejména ve Spojených státech, ale také v Indii, Velké Británii a v mnoha jiných zemích.  Rozhovor s ním naleznete zde.

Dr. Farokh Master

Dr. Farokh Master

Dr. Farokh Master je jedním z nejznámějších světových homeopatů, přednáší v Indii a pravidelně i v Evropě, ve Spojených státech, v asijských zemích a jinde. Je autorem odborných knih s mezinárodním renomé. V jeho Zdravotním centru  v Bombaji pracuje dvacet lékařů a patří tak mezi největší homeopatické kliniky v zemi.

Dr. Massimo Mangialavori

Dr. Massimo Mangialavori

Massimo je jedna z vedoucích postav v současné světové homeopatii. Tento lékař žije a pracuje v Modeně v Itálii a pravidelně přednáší v Evropě i v Americe. Je široce uznáván  pro svůj hluboký pohled, který proniká pod povrch a hledá jednotné vlastnosti celku. Například při zkoumání materie mediky bere v úvahu všechny přírodní jevy a syntetizuje je s antropologickými, fyzickými, psychologickými a esoterickými hledisky. A samozřejmě – nejdůležitější jsou výsledky, dosahované v průběhu jeho dlouhé praxe.

Dr. Rajan Sankaran

Dr. Rajan Sankaran

Jeden z nejproslulejších současných homeopatů a učitelů homeopatie. Je autorem mnoha knih o metodě, z nichž knihy Duše homeopatických léků  a nedávno Metoda osmi oken, byly vydány v nakladatelství Alternativa. Jeho způsoby homeopatické analýzy případů a moderní koncept celostní homeopatie ovlivnily práci mnoha homeopatů po celém světě.  Jeho výzkum a publikační činnost trvale posouvají hranice toho, co víme o homeopatii a o jejích technikách a přístupech, o tom jak zvyšovat efektivnost léčby. Přednáší v Německu, ve Velké Británii, v USA i jinde. Má praxi v Bombaji, kterou zahájil v roce 1981.

Dr. Russell Malcolm

Dr. Russell Malcolm

Skotský homeopatický lékař s praxí v Glasgow a v Londýně. Dlouhá léta působí ve vedení anglické instituce lékařů – Faculty of Homoeopathy. Od roku 2011 zastává funkci děkana fakulty, je tedy hlavní osobou odpovědnou za homeopatické vzdělávání lékařů ve Velké Británii. Na Homeopatické akademii přednáší pravidelně již déle než 12 let. Jedna z nejvýraznějších osobností současné anglické homeopatie. Autor knihy Střevní nosody (nakl. Alternativa). Po letní škole HA 2012 nám poslal toto video.

Dr. Roger Morrison

Dr. Roger Morrison

Jeden z nejznámějších amerických homeopatů se sídlem v Kalifornii. Mezi jeho díla patří např. „Klíčové a potvrzující symptomy homeopatické materie mediky“ (nakl. Alternativa) nebo „Homeopatický průvodce fyzickou patologií“. Rozhovor s ním naleznete zde.

Will Taylor

Will Taylor

Americký homeopatický lékař s dlouhou praxí jak v léčbě, tak i ve výuce. Vyučuje homeopatii na National College of Naturopathic Medicine v Oregonu. V ČR přednášel v rámci postgraduálního homeopatického vzdělávání lékařů, kde získal renomé  výborného a systematického učitele.

Patricia Hatherly BA DipEd, BHSe (Hom)

Patricia Hatherly BA DipEd, BHSe (Hom)

Patricia Hatherly má homeopatickou praxi v Brisbane v Austrálii. Našim homeopatům je známa především jako autorka obsažné knihy Mléka, materia medica a repertorium, která vyšla v češtině před třemi lety a obsahuje dvacet podrobných obrazů léků z mléka, od Lac Asinum až po Sus. Organizovala a publikovala například provingy Lac Macropi Gigantei a Lac Humanum, vedle dalších. Jejím jejím známým dílem je kniha The Homœopathic Physician’s Guide to Lactation. Přednáší homeopatii na Southern Cross University Lismore a v The Sydney College of Homœopathic Medicine, ale také na Novém Zélandu, ve Velké Británii, v USA a v Kanadě. Je mezinárně uznávanou učitelkou homeopatie a expertem na mléka.

Kim Elia

Kim Elia

Přednáší v mnoha zemích po celém světě včetně Japonska a Evropy a je jedním z nejznámějších současných učitelů homeopatie v USA.

Judyth Reichenberg-Ullman N.D. a Robert Ullman N.D.

Judyth Reichenberg-Ullman N.D. a Robert Ullman N.D.

Manželé Judyth Reichenberg-Ullman N.D., M.S.W. a Robert Ullman N.D.  praktikují více než 35 let a jsou autory sedmi knih o homeopatii, mezi nimi: Ritalin-Free Kids (Děti bez antidepresiv), A Drug-Free Approach to Asperger Syndrome and Autism (Jak léčit Aspergerův syndrom a autismus bez léků),  The Homeopathic Treatment of Depression (Homeopatická léčba deprese), Anxiety  and Bipolar Disorder (Úzkost a bipolární porucha). Léčí po celém světě a sídlí na severozápadě USA.

Dr. Frans Kusse

Dr. Frans Kusse

Významný holandský lékař s rozsáhlou klinickou praxí v Amsterodamu. Je také šéfredaktorem homeopatického časopisu (SSC) a je autorem odborných článků a homeopatických knih. Alternativa vydala v roce 2016 jednu z jeho publikací – Dětské typy v homeopatii, zdůrazňující specifické vlastnosti konstitučních typů současných dětí, jak je autor vypozoroval ve své klinické praxi. Najdeme zde i léky málo popsané v jiných materiích medikách, např. Beryllium, Lithium, Helium, Hydrogen, Saccharum).

Alize Timmerman

Alize Timmerman

Původně biochemik, praktikuje homeopatii již 30 let. Založila Hahnemannův institut v Haagu,  určený pro postgraduální vzdělávání pokročilých homeopatů. Zabývá se také vývojem nových homeopatických léků. Má mezinárodní renomé jako učitelka homeopatie a přednáší nejen v Holandsku, ale i v řadě dalších zemí.

Louis Klein, F.S.Hom

Louis Klein, F.S.Hom

Kanadský profesionální homeopat s mezinárodní reputací učitele i autora odborných publikací. Vyučuje homeopatii v USA, Kanadě a v  Evropě.  Má rozsáhlé  znalosti materie mediky a věnuje se vědeckému výzkumu v homeopatii. Jeho Miasmata a nosody byly přeloženy do češtiny a vydány v nakladatelství Alternativa.
Rozhovor s ním naleznete zde.

Dr. Philip Bailey

Dr. Philip Bailey

Známý britský homeopatický lékař, působící toho času v Austrálii.  Přednáší ve Švýcarsku i jinde v Evropě. Jeho knihy Homeopatická psychologie a Carcinosinum,  klinická materie medika  (nakl. Alternativa) jsou světově proslulé a přeložené do mnoha jazyků. Rozhovor s Philipem Baileym naleznete zde.

Anthony Conway

Anthony Conway

Anglický homeopat, kombinující prvky psychoterapie a šamanismu s homeopatií. Jeho praxe je silně ovlivněna  a inspirována transpersonální psychologií a učením Indiánů a Keltů.  K ilustraci své výuky používá tradiční mytologické příběhy.

Nancy Herricková

Nancy Herricková

Životní partnerka  a spolupracovnice  Dr. Morrisona. Velmi známá kalifornská profesionální homeopatka, autorka odborných publikací, o níž americký publicista Alan V.  Schmukler napsal  ve svém článku:  „Nedávno jsem se zeptal několika homeopatů, koho by vyhledali, kdyby měli zdravotní problémy. Všichni řekli Nancy Herrickovou.“

Jörg Wichmann

Jörg Wichmann

Německý homeopat, autor a organizátor zkoušek homeopatických léků, učitel homeopatie a autor knih o homeopatii (Homeopatie a alchymie – nakl. Fontána).

David Mundy, R.S.Hom, F.S.Hombr

David Mundy, R.S.Hom, F.S.Hombr

Britský homeopat s třiceti pěti lety praxe, známý učitel homeopatie ve Velké Británii a v Japonsku. Klasickou homeopatii někdy kombinuje s prvky orientální medicíny a osteopatie.

Misha Norland

Misha Norland

Zakladatel Society of  Homeopaths, britské asociace profesionálních homeopatů. Autor mnoha zkoušek nových léků (Falco, LSD, Positronium, Amphisbaena alba ad.),  učitel a ředitel homeopatického college Sun School a autor odborných publikací a článků. Významná osobnost anglické homeopatie.

Dr. Chetna N. Shukla

Dr. Chetna N. Shukla

Indická homeopatická lékařka. Má homeopatickou kliniku v Bombaji, a také školu, kterou navštěvují nejen indičtí, ale i evropští homeopaté. Napsala řadu odborných knížek, vydaných v Evropě, Americe i v Indii. Jedna z předních reprezentantek proslulé indické homeopatie.

Nick Churchill

Nick Churchill

Profesionální homeopat s desetiletou praxí, kterou má střídavě v Anglii a v USA. Byl úzkým spolupracovníkem špiček evropské homeopatie M. Mangialavoriho a J. Sherra. Několik let zastával funkci šéfredaktora renomovaného anglického odborného časopisu The Homoeopath.

Mike Keszler

Mike Keszler

Německý homeopat s bohatou praxí. Studoval homeopatii v  Indii u Dr. Sankarana,  známého  autora odborných knih. Je učitelem homeopatie na homeopatické škole pro heilpraktikery v Gautingu u Mnichova a je studenty vysoko oceňován pro jeho pedagogický přístup – schopnost naučit.

Dr. Harry van der Zee

Dr. Harry van der Zee

Známý holandský lékař a šéfredaktor významného mezinárodního časopisu Homeopathic Links. Přednáší v mnoha zemích světa, zejména v USA a v Japonsku.

Ian Watson

Ian Watson

Anglický profesionální homeopat a spisovatel. Autor známé knihy Průvodce metodami homeopatické léčby, která byla přeložena i do češtiny (nakl. Alternativa).

Dr. John English

Dr. John English

Jeden z nestorů anglické homeopatie a autor mnoha odborných článků, publikovaných zejména v British Homeopathic Journal. Specialista na detailní poznání polychrestů.

Anne Vervarcke

Anne Vervarcke

Belgická klasická homeopatka s dlouhou praxí jak léčby, tak i výuky homeopatie, autorka odborných knih. Zaměřuje se na odebírání případu a metody analýzy.

Doc. Dr. Peter König

Doc. Dr. Peter König

Francis Treuhertz, GB

Francis Treuhertz, GB

Dr. Jean Pierre Jansen  NL

Dr. Jean Pierre Jansen NL

Dr. Wolfgang Springer D

Dr. Wolfgang Springer D

Dr. Rajesh Shah,  Indie

Dr. Rajesh Shah, Indie

Peter Chappell, GB

Peter Chappell, GB

Aktuality

2.5.2024 - Zveme všechny zájemce na květnovou online přednášku Informace a přihlášky zde
25.4.2024 - Termíny Medicínské minimum s MUDr.Lebenhartem školní rok 2024/25
18.4.2024 - Termíny na školní rok 2024/25 jsou již vypsány.
Více aktualit »

Doporučení

Pracuji ve zdravotnictví a před několika roky jsem si chtěla rozšířit „obzory“. Napadlo mě, že bych se mohla trochu víc do hloubky seznámit s homeopatií. V časopise Meduňka jsem našla inzerát, že se otevírá další ročník Homeopatické akademie, přihlásila jsem se …a do mého života vstoupilo něco úplně nového, homeopatii jsem propadla. Každý měsíc jsem se těšila na víkend, ve kterém probíhala výuka zkušenými učiteli nejen z Čech, ale i ze zahraničí. Velmi přínosné bylo, že při studiu byl kladen důraz nejen na teorii, ale i na praxi, jednak formou video ukázek odběrů případů a jednak na prázdninových Letních školách i možností shlédnout „naživo“ naše vyučující při rozhovoru s pacienty. Atmosféra ve škole byla velmi vstřícná, od samého začátku jsme byli vnímáni jako (budoucí) kolegové našich vyučujících. Velkou výhodou byla i snadná dostupnost kvalitních studijních materiálů v českém jazyce. Vstup na Homeopatickou akademii byl jedním z mých nejlepších životních rozhodnutí.

Jitka Vaníčková

Další doporučení »