Lektoři


Stálí čeští lektoři

Mgr. Jiří Čehovský

Mgr. Jiří Čehovský

Ředitel a zakladatel Homeopatické akademie. Homeopatií se zabývá již od roku 1980. Je autorem několika odborných publikací. Široce známá je jeho kniha Homeopatie, víc než léčba (Homeopathy more than a cure),  Autopatie – cesta k tělesné a duševní harmonii a  Uzdrav se s autopatií, které vyšly i v NěmeckuUSA a Velké Británii.  Publikoval desítky článků v českých i zahraničních časopisech. Je spoluautorem homeopatického diagnostického software KENT a HOMEO. Přednáší  zejména metodu a filosofii léčby a obrazy léků.  Jeho výuka je názorná, případy léčby chronických potíží jsou analyzovány z videozáznamů vyšetření a kontrol.  Rozhovor s ním naleznete zde.

MUDr. Tomáš Lebenhart

MUDr. Tomáš Lebenhart

Je široce známý jako zasvěcený a věcný kritik nedostatků současného zdravotnického systému. Celostní lékař, homeopat, který jako pediatr detailně prozkoumal zdravotní problematiku naší populace a používá metody stimulace životní síly, homeopatii, autopatii, ajurvédu ad., o čemž napsal známé knihy Svlékl jsem bílý plášť , Bez pláště a  Příběhy nejen z ordinace.

Marie Valášková

Marie Valášková

Profesionální homeopatka s dlouholetou praxí, fyzioterapeutka, absolventka Homeopatické akademie. Při přednáškách se specializuje zejména na léčbu ženských problémů včetně těhotenství, porodu ap. a léčbu pohybového aparátu.  Vede také praktické semináře a supervize. Publikovala pravidelně v časopise Meduňka. Rozhovor s ní naleznete zde.

MUDr. Petr Pudil

MUDr. Petr Pudil

Dětský lékař s velkou zkušeností i při homeopatické léčbě dospělých. Homeopatii praktikuje od r. 1991. Od stejného roku pracoval ve vedení lékařských homeopatických společností. Je pověstný nejen svými rozsáhlými, téměř encyklopedickými  znalostmi, ale i smyslem pro humor. Je autorem knihy Homeopatická první pomoc. Specializuje se na výuku materie mediky.

Ing. Jan Matyáš

Ing. Jan Matyáš

Zkušený profesionální homeopat, vystudovaný chemik se specializací na potravinářskou problematiku. Absolvent Homeopatické akademie, předseda Homeopatické společnosti.  Spolupracoval při vývoji homeopatického software HOMEO.  Věnuje se výkladu obrazů léků, metodiky a vede praktické semináře a supervize. Rozhovor s ním naleznete zde.

MUDr. Hana Pitínová

MUDr. Hana Pitínová

Imunoložka, absolventka  Homeopatické akademie. Vede nepovinné semináře Medicínského minima pro studenty-nelékaře.

MUDr. Danuša Siveková

MUDr. Danuša Siveková

Bratislavská lékařka, původní specializací gynekoložka, s dlouholetou, dnes již výhradně homeopatickou praxí. Studenti oceňují zejména její hluboké znalosti materie mediky a repertoria. Spoluzakladatelka Slovenské homeopatické společnosti. Zabývá se též akupunkturou.

MUDr. Tomáš Karhan

MUDr. Tomáš Karhan

Jeden z prvních homeopatických lékářů v Čechách, autor knihy Homeopatie a děti a  řady odborných článkůZkušený pediatr, praktik, s hlubokým vhledem do homeopatie, je zároveň známým popularizátorem metody.

Hostující čeští lektoři

MVDr. Michal Jiřička

MVDr. Michal Jiřička

Veterinární lékař. Absolvent Homeopatické akademie. Přednáší homeopatickou léčbu zvířat, v níž má mnohaletou praxi.

MUDr. Pavel Poštulka

MUDr. Pavel Poštulka

Lékař-ortoped, zabývá se i akupunkturou, homeopat s dlouholetou praxí. Přednáší zejména obrazy homeopatických léků, které se týkají léčby pohybového aparátu. Věnuje se i problematice postvakcinačního syndromu.

Radomír Hikl

Radomír Hikl

Profesionální homeopat.  Praktikuje a učí homeopatii  mnoho let také v Thajsku. U nás se specializuje na přednášky o léčbě tropických nemocí a výkladu některých částí Organonu.

Zahraniční lektoři

Dr. Robin Murphy

Dr. Robin Murphy

Jeden z nejznámějších světových homeopatů. Tento americký lékař je autorem Homeopatického syntetického repertoria (nakl. Alternativa),  který používá v českém překladu již řadu let velká část našich homeopatů. Jeho repertorium je rovněž nejrozšířenější moderní diagnostickou pomůckou v USA a v mnoha dalších zemích. K dalším jeho dílům se řadí Materia Medica (nakl. Alternativa, velmi obsáhlé a podrobné dílo zahrnující i nejnovější obrazy léků, stejně jako tradiční či esoterický pohled na jednotlivé substance a také mnoho osobních zkušeností s léky. Dr. Murphy má velmi široký záběr a v interview prohlásil: “…když děláte jenom jeden typ homeopatie, jak řekl kdysi Hahnemann, jste jen polovičním homeopatem.” Kombinuje také v praxi homeopatii s jinými systémy, hlavně s čínskou a indickou medicínou a s autopatií. Léčí a vyučuje zejména ve Spojených státech, ale také v Indii, Velké Británii a v mnoha jiných zemích. Praktikuje homeopatii již 35 let. Rozhovor s ním naleznete zde.

Dr. Russell Malcolm

Dr. Russell Malcolm

Skotský homeopatický lékař s praxí v Glasgow a v Londýně. Dlouhá léta působí ve vedení anglické instituce lékařů – Faculty of Homoeopathy. Od roku 2011 zastává funkci děkana fakulty, je tedy hlavní osobou odpovědnou za homeopatické vzdělávání lékařů ve Velké Británii. Na Homeopatické akademii přednáší pravidelně již déle než 12 let. Jedna z nejvýraznějších osobností současné anglické homeopatie. Autor knihy Střevní nosody (nakl. Alternativa). Po letní škole HA 2012 nám poslal toto video.

Louis Klein, F.S.Hom

Louis Klein, F.S.Hom

Kanadský profesionální homeopat s mezinárodní reputací učitele i autora odborných publikací. Vyučuje homeopatii v USA, Kanadě a v  Evropě.  Má rozsáhlé  znalosti materie mediky a věnuje se vědeckému výzkumu v homeopatii. Jeho Miasmata a nosody byly přeloženy do češtiny a vydány v nakladatelství Alternativa.
Rozhovor s ním naleznete zde.

Dr. Philip Bailey

Dr. Philip Bailey

Známý britský homeopatický lékař, působící toho času v Austrálii.  Přednáší ve Švýcarsku i jinde v Evropě. Jeho knihy Homeopatická psychologie a Carcinosinum,  klinická materie medika  (nakl. Alternativa) jsou světově proslulé a přeložené do mnoha jazyků. Rozhovor s Philipem Baileym naleznete zde.

Anthony Conway

Anthony Conway

Anglický homeopat, kombinující prvky psychoterapie a šamanismu s homeopatií. Jeho praxe je silně ovlivněna  a inspirována transpersonální psychologií a učením Indiánů a Keltů.  K ilustraci své výuky používá tradiční mytologické příběhy.

Dr. Roger Morrison

Dr. Roger Morrison

Jeden z nejznámějších amerických homeopatů se sídlem v Kalifornii. Mezi jeho díla patří např. „Klíčové a potvrzující symptomy homeopatické materie mediky“ (nakl. Alternativa) nebo „Homeopatický průvodce fyzickou patologií“. Rozhovor s ním naleznete zde.

Nancy Herricková

Nancy Herricková

Životní partnerka  a spolupracovnice  Dr. Morrisona. Velmi známá kalifornská profesionální homeopatka, autorka odborných publikací, o níž americký publicista Alan V.  Schmukler napsal  ve svém článku:  „Nedávno jsem se zeptal několika homeopatů, koho by vyhledali, kdyby měli zdravotní problémy. Všichni řekli Nancy Herrickovou.“

Jörg Wichmann

Jörg Wichmann

Německý homeopat, autor a organizátor zkoušek homeopatických léků, učitel homeopatie a autor knih o homeopatii (Homeopatie a alchymie – nakl. Fontána).

David Mundy, R.S.Hom, F.S.Hombr

David Mundy, R.S.Hom, F.S.Hombr

Britský homeopat s třiceti pěti lety praxe, známý učitel homeopatie ve Velké Británii a v Japonsku. Klasickou homeopatii někdy kombinuje s prvky orientální medicíny a osteopatie.

Misha Norland

Misha Norland

Zakladatel Society of  Homeopaths, britské asociace profesionálních homeopatů. Autor mnoha zkoušek nových léků (Falco, LSD, Positronium, Amphisbaena alba ad.),  učitel a ředitel homeopatického college Sun School a autor odborných publikací a článků. Významná osobnost anglické homeopatie.

Nick Churchill

Nick Churchill

Profesionální homeopat s desetiletou praxí, kterou má střídavě v Anglii a v USA. Byl úzkým spolupracovníkem špiček evropské homeopatie M. Mangialavoriho a J. Sherra. Několik let zastával funkci šéfredaktora renomovaného anglického odborného časopisu The Homoeopath.

 

Dr. Chetna N. Shukla

Dr. Chetna N. Shukla

Indická homeopatická lékařka. Má homeopatickou kliniku v Bombaji, a také školu, kterou navštěvují nejen indičtí, ale i evropští homeopaté. Napsala řadu odborných knížek, vydaných v Evropě, Americe i v Indii. Jedna z předních reprezentantek proslulé indické homeopatie.

Mike Keszler

Mike Keszler

Německý homeopat s bohatou praxí. Studoval homeopatii v  Indii u Dr. Sankarana,  známého  autora odborných knih. Je učitelem homeopatie na homeopatické škole pro heilpraktikery v Gautingu u Mnichova a je studenty vysoko oceňován pro jeho pedagogický přístup – schopnost naučit.

Dr. Harry van der Zee

Dr. Harry van der Zee

Známý holandský lékař a šéfredaktor významného mezinárodního časopisu Homeopathic Links. Přednáší v mnoha zemích světa, zejména v USA a v Japonsku.

Ian Watson

Ian Watson

Anglický profesionální homeopat a spisovatel. Autor známé knihy Průvodce metodami homeopatické léčby, která byla přeložena i do češtiny (nakl. Alternativa).

Dr. John English

Dr. John English

Jeden z nestorů anglické homeopatie a autor mnoha odborných článků, publikovaných zejména v British Homeopathic Journal. Specialista na detailní poznání polychrestů.

Anne Vervarcke

Anne Vervarcke

Belgická klasická homeopatka s dlouhou praxí jak léčby, tak i výuky homeopatie, autorka odborných knih. Zaměřuje se na odebírání případu a metody analýzy.

Doc. Dr. Peter König

Doc. Dr. Peter König

Francis Treuhertz, GB

Francis Treuhertz, GB

Dr. Jean Pierre Jansen  NL

Dr. Jean Pierre Jansen NL

Dr. Wolfgang Springer D

Dr. Wolfgang Springer D

Dr. Rajesh Shah,  Indie

Dr. Rajesh Shah, Indie

Peter Chappell, GB

Peter Chappell, GB

Aktuality

21.11.2019 - Právě vyšel dotisk Hahnemannova Organonu léčebného umění. Možno objednat na www.alternativa.cz  
8.11.2019 - Zveme všechny homeopaty na lednovou přednášku holandské homeopatky Alize Timmerman, podrobné informace zde
19.9.2019 - Informace pro nový 1.ročník 2019/20 ke stažení zde
Více aktualit »

Doporučení

Studium na akademii se mi líbilo a hodně mi dalo. Přístup vyučujících byl profesionální, učební program zajímavý i zábavný. Díky studiu jsem se seznámila se spoustou zajímavých lidí, poznala jsem nový rozměr duchovní reality a našla cestu k pochopení sebe sama a získala mnohé užitečné vědomosti, které dnes zúročuji.

Děkuji všem skvělým vyučujícím!

Katy Amal Ilgnerová

Další doporučení »