Metodologie Dr. Massima Mangialavoriho – cyklus seminářů

Nový cyklus seminářů zahrnutých do postgraduálního programu Advanced Studies Program in Homeopathy Prague (ASPHP)

Lektor: MUDr. Jaroslav Rychlovský, lékař homeopat s bohatou 20ti letou klinickou zkušeností pro děti a dospělé. Absolvent mezinárodního postgraduálního kurzu v Bologni, vedeného Dr. Massimem Mangialavorim v letech 2001 až 2005. Od té doby jeho metodu používá ve své praxi.

Semináře budou zaměřeny na výuku klasické homeopatie podle metodologie Dr. Massima Mangialavoriho, systém rodin – skupin léků.

Přednášky jsou určeny zejména profesionálním homeopatům a pokročilým studentům homeopatie.
Koncept výuky obsahuje teoretické znalosti metody dr. Mangialavoriho, případy z vyučované skupiny léků a sledování průběhu léčby.
Materia medika přináší živé obrazy lékových typologií, jejich nejčastější fyzickou patologii reflektující současnou moderní civilizaci.

Cyklus se skládá ze 4 celodenních seminářů během dvou let, vždy 9 – 17 h (pauza 13–14h). Semináře budou probíhat v živém přenosu přes internet s možností komunikovat s přednášejícím a s ostatními účastníky. Pokud vládní opatření dovolí, bude možná i fyzická přítomnost omezeného počtu posluchačů.

Termíny rok 2021:

18. 4. – přednáška I. – skupina léků z moře

  • Způsob odebírání případu, analýza pomocí tzv. témat a předepisování léku.
  • Dynamika léčivého procesu.
  • Materia medica – minerály- rodina Kalcia, Natria. Léky z mořských živočichů
  • Typologie jsou vysvětleny na případech z klinické praxe
  • Kazuistiky léků: Asterias rubens, Ambra grisea, Astacus fluviatus, Calcarea fluorica, Calcarea muriatica,
    Natrum phosporicum, Natrum arsenicosum, Natrum carconicum, Lapis albus

Cena jednodenní přednášky: 1 400 Kč pro posluchače a absolventy programu ASPHP, 1 800 Kč pro ostatní zájemce.

Přihlášky: e-mailem na: dagmar.hegarova@alternativa.cz, telefonicky: 257 922 584

Účastníkem prvního semináře se stáváte uhrazením 1 400 Kč nebo 1 800 Kč bankovním převodem na účet: 2701365124/2010, variabilní symbol 1804.  Pokud budete platbu provádět z jiného než Vašeho účtu, uveďte své jméno do zprávy pro příjemce.

Pro zahraniční platby využijte náš eurový účet č: 2901365129/2010, IBAN: CZ5520100000002901365129, BIC: FIOBCZPPXXX. Do zprávy pro příjemce uveďte Vaše jméno a VS 1804. Cena je 55 EUR pro posluchače ASPHP, 70 EUR pro ostatní zájemce.

Do 15. 4. obdržíte údaje pro vstup do semináře a další potřebné informace.

Pokud zatím nejste posluchačem programu ASPHP a máte zájem se nyní přihlásit, informace a přihlášku naleznete zde.

Skripta k jednotlivým přednáškám je možné zakoupit v e-shopu Alternativa.

 

Aktuality

19.12.2022 - Zveme všechny homeopaty na lednovou přednášku ,která proběhne online 14.-15.1.2023. Přednáší zkušený americký homeopat ... číst více
10.11.2022 - Kurz akutní homeopatie pro domácí použití. Cyklus čtyř online seminářů homeopatické první pomoci určený pro ... číst více
6.9.2022 - Zveme všechny homeopaty na zářijovou přednášku Čehovský, Hikl, Siveková. Info zde. 
Více aktualit »

Doporučení

Pracuji ve zdravotnictví a před několika roky jsem si chtěla rozšířit „obzory“. Napadlo mě, že bych se mohla trochu víc do hloubky seznámit s homeopatií. V časopise Meduňka jsem našla inzerát, že se otevírá další ročník Homeopatické akademie, přihlásila jsem se …a do mého života vstoupilo něco úplně nového, homeopatii jsem propadla. Každý měsíc jsem se těšila na víkend, ve kterém probíhala výuka zkušenými učiteli nejen z Čech, ale i ze zahraničí. Velmi přínosné bylo, že při studiu byl kladen důraz nejen na teorii, ale i na praxi, jednak formou video ukázek odběrů případů a jednak na prázdninových Letních školách i možností shlédnout „naživo“ naše vyučující při rozhovoru s pacienty. Atmosféra ve škole byla velmi vstřícná, od samého začátku jsme byli vnímáni jako (budoucí) kolegové našich vyučujících. Velkou výhodou byla i snadná dostupnost kvalitních studijních materiálů v českém jazyce. Vstup na Homeopatickou akademii byl jedním z mých nejlepších životních rozhodnutí.

Jitka Vaníčková

Další doporučení »