Dr. Massimo Mangialavori

Massimo je jedna z vedoucích postav v současné světové homeopatii. Tento lékař žije a pracuje v Modeně v Itálii a pravidelně přednáší v Evropě i v Americe. Je široce uznáván  pro svůj hluboký pohled, který proniká pod povrch a hledá jednotné vlastnosti celku. Například při zkoumání materie mediky bere v úvahu všechny přírodní jevy a syntetizuje je s antropologickými, fyzickými, psychologickými a esoterickými hledisky. A samozřejmě – nejdůležitější jsou výsledky, dosahované v průběhu jeho třicetileté praxe. Pražský lednový seminář bude v angličtině s překladem do češtiny.

Massimo sdružuje léky podobných vlastností do „homeopatických rodů“ (families), které ani tolik  nesouvisí s jejich přírodovědným  zařazením, zato mají určité společné homeopatické účinky. To umožňuje lepší orientaci v materii medice a zpřesňuje předepsání.

Tématem jeho přednášky bude Trauma jako příčina chronických problémů. Přednáška poskytne široký pohled na to, co jsou homeopatické rody, a odlišnosti jejich vnímavosti k určitým typům traumatu. Jak reagují, co je vyvádí z rovnováhy a jak tyto traumatické vlivy kompenzují. Bude popsáno několik léků z každého homeopatického rodu, a to těch nejznámějších. Bude se věnovat vztahu mezi pacientem a homeopatem a metodě správného odebrání případu.

Dr. Mangialavori je autorem publikací Materia Media Clinica, Homeopathy for Anger and Mortification a mnoha studií o lécích a jejich rodech.

Datum konání: 19. – 20. 1. 2019  od 9 h  (so 9-18, ne 9-17, pauza na oběd 13-14)

Místo konání: ČVUT, Masarykova kolej, Thákurova 1, Praha 6 , kongresový sál.
Dopravní spojení: metrem A do stanice Dejvická, pak tramvají do zastávky Thákurova (jedna zastávka), nebo nahoru po Evropské pěšky – cca 10 minut chůze. Přesné spojení si můžete vyhledat zde. Ulice Thákurova se nachází po pravé straně, kolmo na ulici Evropskou. U vchodu do Masarykovy koleje jsou vlajky Evropské unie a ČVUT. Pro automobilisty je možné parkování v okolních ulicích v omezené míře na tzv. fialových (značených bíle) zónách, o víkendu zdarma.

Cena: 2 100 Kč pro studenty a absolventy Homeopatické akademie a pro posluchače programu ASPHP,  2500 Kč pro ostatní zájemce. Platba v hotovosti na místě. Není třeba se předem hlásit. Prosíme však abyste se dostavili včas, pokud možno alespoň půl hodiny před začátkem přednášky. Prezentace účastníků bude probíhat již od 8 h.

Přednáška je též zařazena do programu Advanced Studies Program in Homeopathy Prague

Pokud potřebujete zajistit ubytování, doporučujeme využít služby Airbnb.cz či Booking.cz

Informace:
E-mail: info@homeopatickaakademie.cz
Tel.: 257 922 584

Aktuality

23.5.2024 - Zveme všechny zájemce na červnové online přednášky. Informace a přihlášky zde
2.5.2024 - Zveme všechny zájemce na květnovou online přednášku Informace a přihlášky zde
25.4.2024 - Termíny Medicínské minimum s MUDr.Lebenhartem školní rok 2024/25
Více aktualit »

Doporučení

Pracuji ve zdravotnictví a před několika roky jsem si chtěla rozšířit „obzory“. Napadlo mě, že bych se mohla trochu víc do hloubky seznámit s homeopatií. V časopise Meduňka jsem našla inzerát, že se otevírá další ročník Homeopatické akademie, přihlásila jsem se …a do mého života vstoupilo něco úplně nového, homeopatii jsem propadla. Každý měsíc jsem se těšila na víkend, ve kterém probíhala výuka zkušenými učiteli nejen z Čech, ale i ze zahraničí. Velmi přínosné bylo, že při studiu byl kladen důraz nejen na teorii, ale i na praxi, jednak formou video ukázek odběrů případů a jednak na prázdninových Letních školách i možností shlédnout „naživo“ naše vyučující při rozhovoru s pacienty. Atmosféra ve škole byla velmi vstřícná, od samého začátku jsme byli vnímáni jako (budoucí) kolegové našich vyučujících. Velkou výhodou byla i snadná dostupnost kvalitních studijních materiálů v českém jazyce. Vstup na Homeopatickou akademii byl jedním z mých nejlepších životních rozhodnutí.

Jitka Vaníčková

Další doporučení »