Letní škola 2023

23. – 27. 6. 2023 (pá – út), hotel Monínec, Česká Sibiř

Nejčastější problémy jednotlivých věkových skupin současné populace

Specifika potíží osob různého věku a homeopatické možnosti léčby. Polychresty i tzv. menší léky pro mírnění potíží.

MUDr. Petr Pudil: Dětský věk
Chronické nemoci dětí a vybrané konstituční typy.
Případy z ordinace pediatra.
Očkování – léky použitelné na komplikace po očkování.

Mgr. Jiří Čehovský: Dospělost
Nejčastější chronické problémy lidí ve „výkonném“ věku.
Na co je alopatie krátká: Bolesti hlavy, zad, kloubů, nespavost a únava, alergie, kvasinky.
Studie konkrétních  celostních případů a jejich analýzy v programu Homeo.

Ing. Jan Matyáš: Seniorský věk
Užitečné menší léky pro zvládání a mírnění typických potíží vyššího věku – např. inkontinence, závratě, pohybové potíže, proleženiny, problémy s pamětí.
Kombinace těchto problémů u vybraných polychrestů.

Společné řešení živých případů.
Kromě přednášek  a řešení zaznamenaných (nebo video) případů, mohou lektoři odebrat až 2 živé případy, jejichž analýza proběhne interaktivním způsobem. Jde o ukázku praktické práce (odebrání případu, společná analýza, diferenciální diagnosa, diskuse, návrh léku) tak, jak ji znáte ze supervizí. Posluchači si tedy mohou předem nahlásit svůj případ (buď klienta nebo sebe).

Na letní škole je vždy i prostor k zodpovězení otázek, na které není  dost času při běžné výuce během roku.

Výuka bude probíhat 6 hodin denně (8 vyučovacích hodin, obvykle 9 – 12,30 a 16 – 18,45). Celkem za 4 dny 32 vyučovacích hodin.  Ve chvílích volna bude čas k diskusím jak s vašimi kolegy, tak s lektory, nebo i k případným osobním konzultacím. A samozřejmě také k odpočinku, sportovním aktivitám nebo posezení u ohníčku. Tato neformální setkání jsou dalším příjemným doplněním tohoto letního semináře, a i proto jsou letní školy již více než 20 let tak oblíbené. Budeme se opět snažit připravit vám několik užitečných a zároveň příjemných dní v přírodě.

Letní škola je zařazena i do Advanced Studies Program in Homeopathy Prague (ASPHP), do kterého se mohou přihlásit všichni zájemci s ukončeným základním vzděláním v homeopatii.

Letní škola se bude konat v jižních Čechách v hotelu Monínec cca 70 km od Prahy nedaleko města Sedlec-Prčice.  Hotel Monínec leží ve výšce 723 m n.m. a je z něj krásný výhled na krajinu Českého Meránu a České Sibiře. Nabízí komfort i pohodu uprostřed přírody a je též dobře vybaven pro pořádání seminářů. Hosté mohou využít wellnes (bazén, vířivka, sauna, masáže), restauraci s terasou, tzv.Terasy Monínec s venkovním bazénem, dětským hřištěm a Café barem. Za hotelem je prostorné parkoviště. Podrobné informace o hotelu zde.

Organizační informace:

1) Kurz

Začátek kurzu: pátek 23. 6. v 16:30, konec kurzu – úterý 27. 6. ve 13 h

Vyplněnou přihlášku zašlete e-mailem na adresu dagmar.hegarova@alternativa.cz. Obdržíte obratem vyrozumění o jejím přijetí. Přihláška je potvrzena až zaplacením.

Cena 4 900 Kč – pro studenty Homeopatické akademie a pro posluchače a absolventy ASPHP, při platbě do 14. 4. 2023. Po tomto termínu je kurzovné 5 900 Kč.
Pro ostatní účastníky letní školy je cena 5 900 Kč při platbě do 14. 4. 2023, po tomto termínu je cena 6 900 Kč.  
Úhradu kurzovného proveďte prosím na účet Alternativy: 2701365124/2010, VS 2306. Pro případnou platbu v cizí měně nás kontaktujte.

Jakmile od vás obdržíme vyplněnou přihlášku a úhradu kurzovného, stáváte se účastníkem letní školy.
V polovině června vám zašleme časový harmonogram, program a další informace ke kurzu.

Přihláška ke stažení zde.

2) Ubytování a strava v hotelu Monínec

Pro rezervaci pokoje vyplňte a upřesněte Vaše požadavky na ubytování v přihlášce (samostatný pokoj, ubytování s rodinou apod.).
Jestliže chcete být ubytován/a s určitou osobou z Homeopatické akademie, tento požadavek při rezervaci také uveďte.
Pokud pojedete sám/a, počítejte s tím, že můžete být ubytován/a spolu s některým dalším studentem HA (pokud si ovšem nebudete hradit celý pokoj pro sebe – viz ceník níže).
Hotel má dvou, tří a čtyřlůžkové rodinné pokoje. Hotel je bez výtahu, pokoje jsou umístěny v 1. a 2. patře.
Vaši rezervaci ubytování, kterou uvedete v přihlášce, předáme hotelu Monínec. Hotel Vám na začátku května zašle emailem zálohovou fakturu se splatností do 23. 5. 2023. Doplatek uhradíte během pobytu na recepci.
Hotel nám bude pokoje rezervovat do 15. 4. Možnost rezervace ubytování bude poté záležet na volné kapacitě hotelu. Doporučujeme tedy přihlásit se na letní školu co nejdříve.

Ceník ubytování pro letní školu 2023 (cena je uvedena za 1 os/noc):
Dospělá osoba vč. snídaně/noc: 1 300 Kč
Příplatek při obsazení pokoje 1 osobou/noc: 600 Kč
Stravování: výběr z denního menu hotelu. Možnost vegetariánské stravy.
Pro ubytované 1 h denně zdarma ve wellness (bazén, whirpool).

Ubytování a stravu platíte přímo hotelu, Alternativě hradíte kurzovné.

Těšíme se na naše letní setkání a přejeme příjemné dny.

Aktuality

16.2.2023 - Letní škola 2023 již v červnu. Informace zde.
1.2.2023 - V březnu bude pro nás opět přednášet Kim Elia. Podrobnosti zde.  
19.12.2022 - Zveme všechny homeopaty na lednovou přednášku ,která proběhne online 14.-15.1.2023. Přednáší zkušený americký homeopat ... číst více
Více aktualit »

Doporučení

Pracuji ve zdravotnictví a před několika roky jsem si chtěla rozšířit „obzory“. Napadlo mě, že bych se mohla trochu víc do hloubky seznámit s homeopatií. V časopise Meduňka jsem našla inzerát, že se otevírá další ročník Homeopatické akademie, přihlásila jsem se …a do mého života vstoupilo něco úplně nového, homeopatii jsem propadla. Každý měsíc jsem se těšila na víkend, ve kterém probíhala výuka zkušenými učiteli nejen z Čech, ale i ze zahraničí. Velmi přínosné bylo, že při studiu byl kladen důraz nejen na teorii, ale i na praxi, jednak formou video ukázek odběrů případů a jednak na prázdninových Letních školách i možností shlédnout „naživo“ naše vyučující při rozhovoru s pacienty. Atmosféra ve škole byla velmi vstřícná, od samého začátku jsme byli vnímáni jako (budoucí) kolegové našich vyučujících. Velkou výhodou byla i snadná dostupnost kvalitních studijních materiálů v českém jazyce. Vstup na Homeopatickou akademii byl jedním z mých nejlepších životních rozhodnutí.

Jitka Vaníčková

Další doporučení »