Letní škola 2020

Místo konání: Hotel Jezerka – Seč, Ústupky
Termín: 4. – 10. 7. 2020 (So – Pá)

Letní škola bude zaměřena především na homeopatickou praxi a nejběžnější zdravotní potíže v české populaci. Každý lektor bude mít seminář s částí teoretickou a praktickou.

Lektoři a témata letní školy:

MUDr. Danuša Siveková: Léčba urogenitálních onemocnění

Urologie – léčba akutních problémů – nejčastěji používané akutní léky a jejich výklad. Případy z praxe včetně kontrol.
Urologie – řešení a léčba chronických problémů – přechod akutního stavu do chronické fáze. Léčba onemocnění prostaty. Celostní předepsání.
Gynekologie – akutní rychlá řešení, 1. pomoc. Použití tzv.osvědčených indikací. Výklad léků. Rubriky v repertoriu. Vyřešení chronických onemocnění konstitučním předepsáním – kazuistiky. 3 denní seminář

Mgr. Jiří Čehovský: Práce s Boger-Bönninghausenovým repertoriem

Bogerova metoda homeopatické analýzy případu je stále a vzrůstající měrou používána současnými homeopaty. Americký lékař Dr. Cyrus Maxwell Boger si pro tento účel upravil staré a již málo vyhovující repertorium z poloviny devatenáctého století, do něhož přidal mnohé nové léky a rubriky na úrovni znalostí 20. stol. Ponechal však jednoduchou strukturu klasického repertoria. Obliba tohoto  Bogerova repertoria ( k dispozici i v češtině) je dána v první řadě tím, že je silně zaměřeno k jádru věci, to jest  přímo k chorobným symptomům a symptomům s patologií úzce souvisejícím. Je přehlednější než kentovská repertoria (včetně současných syntetických), přestože má tisíc stran. Ale vyžaduje zvláštní přístup k analýze.
O tom pojednává současná učebnice Dr. Farokha Mastera How to Best Use Boger & Boenninghausen Repertory (Jak nejlépe používat Bogerovu verzi Boenninghausenova repertoria), jejíž postupy a doporučení budeme následovat nejen při teoretickém výkladu, ale i při praktické práci a  analýze homeopatických případů. Výborná příležitost podívat se i na staré případy novýma očima a rozšířit naše možnosti. Jednodenní seminář.

Ing. Jan Matyáš: Homeopatická metoda – 22 různých reakcí na homeopatický lék

Vyhodnocení jednotlivých reakcí s ukázkami na konkrétních případech – a to zejména z oblastí potíží, se kterými se běžně v praxi setkáváme.
Carcinosin – popis a diferenciace originálního carcinosinu a směsných druhů carcinosinů a jejich využití v homeopatické praxi, kde je nejčastěji předepisovaným homeopatickým lékem. 2 denní seminář.

Výuka bude probíhat jako každý rok 6 hodin denně (8 vyučovacích hodin, obvykle 9 – 12:30 a 16 – 18:45). Celkem za 6 dní cca 50 vyučovacích hodin. Letní škola je zařazena i do Advanced Studies Program in Homeopathy Prague (ASPHP), do kterého se mohou přihlásit všichni zájemci s ukončeným základním vzděláním v homeopatii.
Kromě přednášek  a řešení svých zaznamenaných případů, budou odebrány cca 3 živé případy, jejich analýza proběhne interaktivním způsobem. Účastníci si mohou předem nahlásit svůj případ (klienta nebo sebe). Případů může být eventuelně i více, neboť odebrání i analýza bude probíhat rychleji než při účasti zahraničního lektora, kdy polovinu času zabere překlad.

Ve chvílích volna bude čas k diskusím jak s vašimi kolegy, tak s lektory, bude prostor i k eventuelním osobním konzultacím a samozřejmě také k odpočinku a sportovním aktivitám. V sobotu nebo v neděli  se jako vždy sejdeme u ohýnku. Tato neformální setkání jsou dalším příjemným doplněním našeho prázdninového semináře. Budeme se opět snažit připravit vám užitečný a také příjemný týden v přírodě.

Letní škola se bude konat ve východních Čechách v chráněné krajinné oblasti Železné hory u Sečské přehrady. Hotel Jezerka je velmi dobře vybaven pro školící akce, ale je také výborně zařízen pro rekreační aktivity – viz popis níže.

Organizační informace:

1) Kurz

Začátek kurzu: sobota 4. 7. v 16 h (bude upřesněno v červnu), konec kurzu: pátek 10. 7. ve 13 h

Přihlášení: Vyplněnou přihlášku zašlete e-mailem na adresu vanda.cehovska@alternativa.cz

Cena: Kurzovné pro studenty a absolventy Homeopatické akademie a pro účastníky programu ASPHP je 5 900 Kč. Pro ostatní účastníky letní školy je cena  6 900 Kč. Přihlášku zašlete a úhradu proveďte na účet Alternativy 2701365124/2010 var. symbol 407

Jakmile od vás obdržíme vyplněnou závaznou přihlášku (poštou, e-mailem, osobně) a úhradu kurzovného, stáváte se účastníkem letní školy a do poloviny června vám zašleme časový harmonogram a další informace ke kurzu.

2) Ubytování a strava v hotelu Jezerka

Ubytování a stravování si každý účastník objedná sám buď e-mailem na recepci hotelu recepce@jezerka.cz   nebo přes rezervační formulář na webových stránkách hotelu, který je od 15.5. do 31.5.  znovu aktivován!!!. Ubytování v hotelu je třeba rezervovat co nejdříve, avšak nejpozději do 31. 5. 2020, kdy skončí naše rezervace v hotelu. Jakmile účastník provede na webovém formuláři rezervaci , přijde mu na e-mail potvrzení o rezervac, její rekapitulace včetně ceny (s vyčíslenou slevou) a následně zálohový list na částku 4 000 Kč. Platbu budete posílat přímo hotelu Jezerka. V červnu bude možno objednat ubytování již jen e-mailem nebo telefonicky přes recepci a nabídka pokojů bude velmi omezená.

Odkaz a heslo pro přístup do rezervačního formuláře
https://www.jezerka.cz/rezervace-pokoje/homeopaticka-akademie-letni-skola-2020

Heslo: homeo2020

Vysvětlivky a informace k rezervaci: Hnědě zabarvené pokoje jsou volné. Při rozkliknutí pokoje uvidíte: první číslo je celkový počet lůžek / druhé číslo je počet volných lůžek. Vyberete si typ pokoje a stravu. Snídaně je objednaná automaticky a je započtena v ubytování. Při objednání celého pobytu s plnou penzí se vám započítává sleva cca 13% (podle typu pokoje). Červenou tečkou jsou označeny povinné údaje, ale pokud je nechcete všechny vyplňovat –  např. číslo OP, datum narození, napište do políčka vždy několik libovolných čísel např. 111 apod.
Jakmile účastník odešle objednávku, přijde mu na e-mail potvrzení o rezervaci a její rekapitulace včetně ceny (s vyčíslenou slevou) a následně zálohový list na částku 4 000 Kč, kterou uhradí hotelu převodem. Zbytek doplatí na místě v hotovosti nebo platební kartou.  

Jestliže chcete být ubytován(a) s určitou osobou z Homeopatické akademie, domluvte se raději spolu předem na konkrétním pokoji a objednejte si ubytování pokud možno zároveň, aby se nestalo, že si prázdné místo ve vašem pokoji zarezervuje někdo jiný, a to dříve, než váš vybraný spolubydlící. Nebo může rezervaci udělat jen jeden z vás pro všechny v pokoji, pokud zná alespoň jméno, příjmení a e-mail a zaškrtne políčko „vystavit zálohový list na každou osobu zvlášť“. Každý z pokoje potom obdrží individuálně zálohový list. Ti, kteří nejsou s nikým na spolubydlení domluveni si jen vyberou pokoj a vyplní svoje údaje. Pokud již je jedno místo v pokoji zarezervované, věnujte pozornost údaji, zda je na pokoji ubytován muž či žena. Pokud si nechce účastník platit sám celý pokoj, zarezervuje si jen 1 lůžko a další volná lůžka si může zarezervovat kterýkoli další účastník letní školy.

Pokoje mají vlastní sociální zařízení, terasu, TV, satelit, telefon. Součástí hotelu je venkovní terasa, posilovna, sauna, tenisové kurty, hřiště na volejbal, bowling, dětská herna, venkovní prolézačky, venkovní posilovna, velký venkovní bazén 20 m, dětské brouzdaliště, půjčovna kol a lodí. V případě nepříznivého počasí můžete využít Aqua-fit centrum, kde je velký vnitřní vyhřívaný bazén, squashové kurty, tělocvična, fitness, stolní tenis, whirpool, parní sauna a infrakabina. V hotelu je dále welness centrum s širokou nabídkou služeb. V ceně pobytu bude neomezený vstup do venkovního bazénu a 2 hodiny denně vstup do aqua fit centra s vnitřním bazénem.
Všechna jídla budou formou bufetu (švédské stoly), 2 druhy jídel budou vždy vegetariánské.
Více o hotelu a jeho službách na www.jezerka.cz

Ceník ubytování pro letní školu 2020:
Ubytování a stravu platíte přímo hotelu, Alternativě hradíte jen kurzovné.
Cena je uvedena za 1 os/6 nocí + plná penze při plně obsazeném pokoji včetně DPH.
2 l pokoj v bloku A (směr bazén) – 8 545 Kč
2 l pokoj Komfort v bloku A  – 9 110 Kč
2 l apartmá blok A (501) – 10 100 kč
4 l apartmá blok A  – 8 545 Kč
4 l chatka (100 m pod hotelem) 1 os/ – 5 680 Kč

Cena za neobsazené lůžko – v případě, že chcete bydlet ve 2 lůžkovém pokoji sám(a) je  825 Kč za noc.
Děti do 3 let bez nároku na ubytování a stravu jsou zdarma. Děti do 12 let na přistýlce – sleva, dětská plná penze sleva – viz hotelový ceník. Je třeba domluvit a objednat individuálně.

Veškerou agendu týkající se ubytování a stravy řešte prosím přímo s hotelem.
tel: 469 676 327, 469 676 354, recepce@jezerka.cz

Těšíme se na naše letní setkání a přejeme příjemné dny.

Aktuality

23.5.2024 - Zveme všechny zájemce na červnové online přednášky. Informace a přihlášky zde
2.5.2024 - Zveme všechny zájemce na květnovou online přednášku Informace a přihlášky zde
25.4.2024 - Termíny Medicínské minimum s MUDr.Lebenhartem školní rok 2024/25
Více aktualit »

Doporučení

Studium na akademii se mi líbilo a hodně mi dalo. Přístup vyučujících byl profesionální, učební program zajímavý i zábavný. Díky studiu jsem se seznámila se spoustou zajímavých lidí, poznala jsem nový rozměr duchovní reality a našla cestu k pochopení sebe sama a získala mnohé užitečné vědomosti, které dnes zúročuji.

Děkuji všem skvělým vyučujícím!

Katy Amal Ilgnerová

Další doporučení »