Letní škola 2019 – Frans Kusse

Místo konání: Hotel Jezerka – Seč, Ústupky
Termín:  29. 6. – 5. 7. 2019 (So – Pá)
Tlumočí: Mgr. Eva Leňová, Mgr. Jana Vlková

Letní školu povede Dr. Frans Kusse, významný holandský lékař s rozsáhlou klinickou praxí v Amsterodamu. Je také šéfredaktorem homeopatického časopisu (SSC) a je autorem odborných článků a homeopatických knih. Alternativa vydala v roce 2016 jednu z jeho publikací – Dětské typy v homeopatii, zdůrazňující specifické vlastnosti konstitučních typů současných dětí, jak je autor vypozoroval ve své klinické praxi. Najdeme zde i léky málo popsané v jiných materiích medikách, např. Beryllium, Lithium, Helium, Hydrogen, Saccharum).

Posluchači Homeopatické akademie se s tímto příjemným a velmi zkušeným učitelem osobně seznámili na jeho pražské lednové přednášce v loňském roce.

Téma letní školy: Homeopatie v evoluční perspektivě a praxi

Zkušenosti s léčením chronických potíží a jak na to podle nejnovějších poznatků

Současná homeopatie stále prochází vývojem, prodělává evoluci, rozrůstají se zkušenosti, můžeme zde rozlišit různé úrovně a formy, stejně jako různé říše  léků. Dr. Kusse během seminářů vysvětlí tyto různé vrstvy  a klasifikace a také to, jak nám v praxi pomáhají  nalézt správný lék pro pacienta. Budou analyzovány konkrétní případy léčby, dokumentující práci podle uvedeného systému, který odpovídá principům integrativní léčby.
Kromě přednášek  a řešení svých zaznamenaných případů, bude dr. Kusse odebírat i 2 živé případy, jejich řešení proběhne interaktivním způsobem.  Účastníci si mohou předem nahlásit ke společné analýze svůj případ (klienta nebo sebe).

Výuka bude probíhat jako každý rok 6 hodin denně (8 vyučovacích hodin, obvykle 9 – 12:30 a 16 – 18:45). Celkem za 6 dní 50 vyučovacích hodin. Letní škola je zařazena i do Advanced Studies Program in Homeopathy Prague (ASPHP), do kterého se mohou přihlásit všichni zájemci s ukončeným základním vzděláním v homeopatii.

4v6a0125dxoMimo Fransův výše uvedený  program (6 hodin denně) budeme mít jako každý rok i několik doprovodných programů zdarma – ranní či večerní cvičení, večerní přednášky (MUDr.Lebenhart, Mgr. Čehovský, M.Valášková)

Ve chvílích volna bude čas k diskusím jak s vašimi kolegy, tak s lektory a samozřejmě také k odpočinku a sportovním aktivitám. První večer se jako vždy sejdeme u ohýnku. Tato neformální setkání jsou dalším příjemným doplněním našeho prázdninového semináře. Bude to opět, jako v minulých letech,   užitečný a jistě i příjemný a relaxační týden v přírodě.

Letní škola se bude konat ve východních Čechách v chráněné krajinné oblasti Železné hory u Sečské přehrady. Hotel Jezerka je velmi dobře vybaven pro školící akce, ale je také výborně zařízen pro rekreační aktivity – viz popis níže.

Organizační informace:

IMG_24831) Kurz

Začátek kurzu: sobota 29. 6. v 16 h (bude upřesněno v červnu)
Konec kurzu: pátek 5. 7. ve 13 h.

Přihlášení: Vyplněnou přihlášku zašlete e-mailem na adresu dagmar.hegarova@alternativa.cz případně poštou na naši adresu. Obdržíte obratem vyrozumění o jejím přijetí. Přihláška je potvrzena až zaplacením letní školy.

Cena: Kurzovné pro studenty a absolventy Homeopatické akademie a pro účastníky programu ASPHP je 6 500 Kč, 7 500 Kč pro ostatní účastníky letní školy.
Úhradu kurzovného proveďte prosím co nejdříve na účet Alternativy 2701365124/2010 var. symbol 2906, nejpozději do 20. 4. 2019.

Upozorňujeme, že při úhradě letní školy do 20. 4. je cena  6 500 Kč (resp. 7 500 Kč pro zájemce mimo HA), po tomto termínu je sice stále ještě možné se na kurz přihlásit, ale kurzovné se zvyšuje následovně:  Při úhradě od 20. 4. do 31. 5. o 1000 Kč, při úhradě po 31. 5. o 2 000 Kč . Ubytovací kapacita po 20. 4. již bude velmi omezená. Je možné se přihlásit jen na část letní školy  – např.pokud vám pracovní povinnosti neumožní zúčastnit se celého týdenního kurzu.

Pokud si přejete zaslat na kurzovné fakturu, napište fakturační údaje do přihlášky.

Jakmile od vás obdržíme vyplněnou závaznou přihlášku (poštou, e-mailem, osobně) a úhradu kurzovného, stáváte se účastníkem letní školy a do poloviny června vám zašleme časový harmonogram a další informace ke kurzu.

Přihláška ke stažení zde

hotel-jezerka-kongesc2) Ubytování a strava v hotelu Jezerka

Ubytování a stravování si každý účastník objedná sám přes rezervační formulář na webových stránkách hotelu.  Platbu budete posílat přímo hotelu Jezerka.

Vstup do rezervačního formuláře zde.
Heslo: homakademie

Vysvětlivky a info k rezervaci: Hnědě zabarvené pokoje jsou volné. Při rozkliknutí pokoje uvidíte: první číslo je celkový počet lůžek / druhé číslo je počet volných lůžek. Vyberete si typ pokoje a stravu. Snídaně je objednaná automaticky a je započtena v ubytování. Při objednání celého pobytu s plnou penzí se vám započítává sleva 6 – 7 % (podle typu pokoje). Červenou tečkou jsou označeny povinné údaje, ale pokud je nechcete všechny vyplňovat –  např. číslo OP, datum narození, napište do políčka vždy několik libovolných čísel např. 111 apod.
Jakmile účastník odešle objednávku, přijde mu na e-mail potvrzení o rezervaci a její rekapitulace včetně ceny (s vyčíslenou slevou) a následně zálohový list na částku 4 000 Kč, kterou uhradí hotelu převodem. Zbytek doplatí na místě v hotovosti nebo platební kartou.  

Jestliže chcete být ubytován(a) s určitou osobou z Homeopatické akademie, domluvte se raději spolu předem na určitém pokoji a objednejte si ubytování pokud možno zároveň, aby se nestalo, že si prázdné místo ve vašem pokoji zarezervuje někdo jiný, a to dříve, než váš vybraný spolubydlící. Nebo může rezervaci udělat jen jeden z vás pro všechny v pokoji, pokud zná alespoň jméno, příjmení a e-mail a zaškrtne políčko „vystavit zálohový list na každou osobu zvlášť“. Každý z pokoje potom obdrží individuálně zálohový list. Ti, kteří nejsou s nikým na spolubydlení domluveni si jen vyberou pokoj a vyplní svoje údaje. Pokud již je jedno místo v pokoji zarezervované, věnujte pozornost údaji, zda je na pokoji ubytován muž či žena. Pokud si nechce účastník platit sám celý pokoj, zarezervuje si jen 1 lůžko a další volná lůžka si může zarezervovat kterýkoli další účastník letní školy.

Pokoje mají vlastní sociální zařízení, terasu, TV, satelit, telefon, pokoje v bloku C i klimatizaci a trezor. Součástí hotelu je venkovní terasa, posilovna, sauna, tenisové kurty, hřiště na volejbal, bowling, dětská herna, venkovní prolézačky, venkovní posilovna, velký venkovní bazén 20 m, dětské brouzdaliště, půjčovna kol a lodí. V případě nepříznivého počasí můžete využít Aqua-fit centrum, kde je velký vnitřní vyhřívaný bazén, squashové kurty, tělocvična, fitness, stolní tenis, whirpool, parní sauna a infrakabina. V hotelu je dále welness centrum s širokou nabídkou služeb. V ceně pobytu bude neomezený vstup do venkovního bazénu a 2 hodiny denně vstup do aqua fit centra s vniřním bazénem.

Všechna jídla budou formou bufetu (švédské stoly), 2 druhy jídel budou vždy vegetariánské.
Více o hotelu a jeho službách na www.jezerka.cz

Ceník ubytování pro letní školu 2019:
Znovu zdůrazňujeme, že Alternativě budete hradit pouze kurzovné, ubytování platíte přímo hotelu.
Cena je uvedena za 1 os/6 nocí + plná penze při plně obsazeném pokoji včetně DPH

  • 2 l pokoj v bloku A (směr bazén) nebo v bloku B (nad terasou restaurace) – 8 545 Kč
  • 2 l pokoj Komfort v bloku A nebo B – 9 110 Kč
  • 2 l pokoj Superior v bloku C (u kongres.centra) – 9 110 Kč
  • 2 l pokoj v Depandanci (200 m od hotelu) bez balkonu – 7 980 Kč
  • 2 l relax apartmá blok C (č. 620, 710, 720) – 10 940 Kč
  • 2 l apartmá blok A (501) – 10 100 kč
  • 4 l apartmá blok A – 8 545 Kč
  • 4 l chatka (100 m pod hotelem) 1 os – 5 680 Kč

Cena za neobsazené lůžko – v případě, že chcete bydlet ve 2 lůžkovém pokoji sám(a) je 825 Kč za noc.
Děti do 3 let bez nároku na ubytování a stravu jsou zdarma. Děti do 12 let na přistýlce – sleva, dětská plná penze sleva – viz hotelový ceník. Je třeba domluvit a objednat individuálně.

Veškerou agendu týkající se ubytování a stravy řešte prosím přímo s hotelem.
tel: 469 676 327, 469 676 354, 
recepce@jezerka.cz

Aktuality

22.5.2020 - Repertorizační analýza – webinář 16. 6. 2020. Podrobné info zde.
21.5.2020 - Kurz 6. +7. června pro 1.,2. a 3.ročník se bude konat na FTVS, José Martího ... číst více
12.5.2020 - Letní škola 2020 se bude konat!!! Na základě naší výzvy a vašeho potvrzeného zájmu jsme ... číst více
Více aktualit »

Doporučení

Pracuji ve zdravotnictví a před několika roky jsem si chtěla rozšířit „obzory“. Napadlo mě, že bych se mohla trochu víc do hloubky seznámit s homeopatií. V časopise Meduňka jsem našla inzerát, že se otevírá další ročník Homeopatické akademie, přihlásila jsem se …a do mého života vstoupilo něco úplně nového, homeopatii jsem propadla. Každý měsíc jsem se těšila na víkend, ve kterém probíhala výuka zkušenými učiteli nejen z Čech, ale i ze zahraničí. Velmi přínosné bylo, že při studiu byl kladen důraz nejen na teorii, ale i na praxi, jednak formou video ukázek odběrů případů a jednak na prázdninových Letních školách i možností shlédnout „naživo“ naše vyučující při rozhovoru s pacienty. Atmosféra ve škole byla velmi vstřícná, od samého začátku jsme byli vnímáni jako (budoucí) kolegové našich vyučujících. Velkou výhodou byla i snadná dostupnost kvalitních studijních materiálů v českém jazyce. Vstup na Homeopatickou akademii byl jedním z mých nejlepších životních rozhodnutí.

Jitka Vaníčková

Další doporučení »