Dr Russell Malcolm

jeden z nejvýznamnějších britských homeopatických lékařů a učitelů homeopatie  se bude na svém letošním semináři zabývat tím, jak v praxi zjednodušit a zároveň systemizovat analýzy případů k dosažení co největší účinnosti. Dr. Malcolma většina našich homeopatů dobře zná, neboť byli spolu s dr.Englishem prvními zahraničními homeopatickými lékaři, kteří u nás již  před 25 lety přednášeli. Russell byl také několik let ředitelem pro vzdělávání na londýnské Faculty of Homeopathy.

Hlavními tématy budou:

  1. Postupné předepisování léků. Popis a diskuse této metody s případy, které ji objasňují. Jaký zde mají význam střevní nosody.
  2. Metoda zestručnění a shrnutí jádra případu a zároveň omezení totality symptomů na základní indikace. Jak to probíhá v praxi – rozbory konkrétních případů.
  3. Studie případů na téma obměňování léků. Diskuse o možných chybách a cestách, jak se v praxi vyhnout stereotypům a předpojatosti.

Datum konání: 16. – 17. 3. 2019  od 9 h  (so 9 – 18, ne 9 – 17, pauza na oběd 13 – 14)

Místo konání: FTVS –  Fakulta tělesné výchovy a sportu UK, José Martího 31, Praha 6, posluchárna P2, třetí patro
Dopravní spojení: Metrem (trasa A) do stanice  Nádraží Veleslavín. Potom kousek pěšky nebo jednu zastávku tramvají č.26  nebo 20 do stanice Nad Džbánem. Žlutá budova FTVS se nachází po levé straně, souběžně s hlavní ulicí Evropskou, po které jede tramvaj.  Před budovou FTVS je velké parkoviště zdarma.

Cena: 2 100 Kč pro studenty a absolventy Homeopatické akademie a pro posluchače programu ASPHP,  2500 Kč pro ostatní zájemce. Platba v hotovosti na místě. Není třeba se předem hlásit. Prosíme však abyste se dostavili včas, pokud možno alespoň půl hodiny před začátkem přednášky. Prezentace účastníků bude probíhat již od 8 h.

Přednáška je též zařazena do programu Advanced Studies Program in Homeopathy Prague

Pokud potřebujete zajistit ubytování, je možné si rezervovat místo přímo na koleji FTVS – kontakt: pí.Švábová 220 173 043, svabova@ftvs.cuni.cz
Cena od 250 Kč. Nebo doporučujeme využít služby Airbnb.cz či Booking.cz

Informace:
E-mail: info@homeopatickaakademie.cz
Tel.: 257 922 584

Russel Malcolm a Vanda Čehovská na Seči – Letní škola 2012

Aktuality

20.11.2023 - Kurz praktické práce s homeopatickým software, 15.+23. 1. Informace zde.
10.11.2023 - V lednu 20. a 21. 1. 2024 bude přednášet indická homeopatka Dr. Kavita Chandaková na ... číst více
6.10.2023 - Zveme všechny zájemce na cyklus seminářů Prof. RNDr. Anny Strunecké, DrSc. – Potravinové doplňky. číst více
Více aktualit »

Doporučení

Pracuji ve zdravotnictví a před několika roky jsem si chtěla rozšířit „obzory“. Napadlo mě, že bych se mohla trochu víc do hloubky seznámit s homeopatií. V časopise Meduňka jsem našla inzerát, že se otevírá další ročník Homeopatické akademie, přihlásila jsem se …a do mého života vstoupilo něco úplně nového, homeopatii jsem propadla. Každý měsíc jsem se těšila na víkend, ve kterém probíhala výuka zkušenými učiteli nejen z Čech, ale i ze zahraničí. Velmi přínosné bylo, že při studiu byl kladen důraz nejen na teorii, ale i na praxi, jednak formou video ukázek odběrů případů a jednak na prázdninových Letních školách i možností shlédnout „naživo“ naše vyučující při rozhovoru s pacienty. Atmosféra ve škole byla velmi vstřícná, od samého začátku jsme byli vnímáni jako (budoucí) kolegové našich vyučujících. Velkou výhodou byla i snadná dostupnost kvalitních studijních materiálů v českém jazyce. Vstup na Homeopatickou akademii byl jedním z mých nejlepších životních rozhodnutí.

Jitka Vaníčková

Další doporučení »