Letní škola 2024

Dr. Kavita Chandaková

Místo konání: Hotel Jezerka – Seč, Ústupky
Termín: 27. 6. – 30. 6. 2024 (Čt-Ne)
Tlumočí: Mgr. Eva Leňová, Mgr. Jana Vlková

Letní školu povede Dr. Kavita Chandaková, zkušená indická homeopatická lékařka s více než dvacetiletou klinickou praxí, profesorka na homeopatické lékařské vysoké škole P. D. Jaina HMC. Je autorkou mnoha odborných článků a knih. Alternativa vydala v roce 2023 jednu z jejích publikací Homeopatická léčba ženských potíží. Na toto téma proběhla letos v lednu i její dvoudenní přednáška na Homeopatické akademii, která byla studenty velmi pozitivně hodnocena.

Cesta ke klinické odbornosti v homeopatii

  • Co dělat, když indikovaný lék selže?
  • Jak odstranit překážky v uzdravení, zejména pokud jsou spojeny s pacientovým sklonem k patologii? Jak tuto hádanku vyřešit a dosáhnout úspěchu?
  • Klinické použití nosod a sarkod v mnohovrstevných složitých případech.
  • Prozkoumáme případy neuropsychiatrie, dermatologie, hormonální nerovnováhy, nádorového onemocnění, diabetu, postkovidní mukormykózy, jaterních poruch, autismu a dalších nemocí, s jejich homeopatickým řešením.
  • O klinické aplikaci miasmat pro dosažení lepších výsledků.
  • Video prezentace případů hluboké patologie u akutních a chronických, fyzických a psychických onemocnění, u případů vedených na dálku a u urgentních případů ohrožení života, a to v souvislosti s výkladem 50 léků včetně 20 nosod a 4 sarkod.

Kromě přednášek a řešení svých ilustračních případů, bude dr. Chandaková odebírat i 1-2 živé případy (pokud si je studenti předem přihlásí). Jejich řešení proběhne interaktivním způsobem.

Výuka bude probíhat jako každý rok 6 hodin denně (8 vyučovacích hodin, obvykle 9–12:30 a 16–18:45). Celkem 4 dny výuky. Letní škola je zařazena i do Advanced Studies Program in Homeopathy Prague (ASPHP), do kterého se mohou přihlásit všichni zájemci s ukončeným základním vzděláním v homeopatii.

Ve chvílích volna bude čas k diskusím jak s vašimi kolegy, tak s lektorkou a samozřejmě také k odpočinku a sportovním aktivitám. Vítáni jsou i příslušníci rodiny nebo přátelé, kteří se nebudou účastnit seminářů, ale využijí relaxačních možností hotelu. Některý večer se jako vždy sejdeme u ohýnku. Tato neformální setkání jsou dalším příjemným doplněním našeho prázdninového semináře. Budeme se opět snažit připravit vám několik užitečných a také příjemných dní v přírodě.

Letní škola se bude konat ve východních Čechách v chráněné krajinné oblasti Železné hory u Sečské přehrady. Hotel Jezerka je velmi dobře vybaven pro školící akce, ale je také výborně zařízen pro rekreační aktivity – viz popis níže.

Organizační informace:

Kurz

Začátek kurzu ve čtvrtek 27. 6. v 9 h, konec kurzu v neděli 30. 6. ve 13 h.

Přihlášení: Vyplněnou přihlášku (soubor Word) zašlete e-mailem na adresu dagmar.hegarova@homeopatickaakademie.cz. Obdržíte obratem vyrozumění o jejím přijetí. Přihláška je potvrzena až zaplacením kurzovného.

Cena:
6 900 Kč pro studenty Homeopatické akademie a pro studenty a absolventy programu ASPHP.
7 900 Kč pro ostatní účastníky.

Úhradu kurzovného proveďte prosím na účet Alternativy 2701365124/2010 var. symbol 2706. Po zaplacení zašleme na vyžádání daňový doklad. Pro platbu ze zahraničí nás kontaktujte.

Před letní školou obdržíte časový harmonogram a další informace ke kurzu.

Ubytování a strava v hotelu Jezerka

V hotelu jsou k dispozici pokoje pro letní školu v termínu 26. – 30. 6. 2024 (ubytování možné již od středy 26. 6. od 15 h). V přihlášce vyplňte a upřesněte vaše požadavky na ubytování a stravu (počet nocí, plná penze, polopenze atd., typ pokoje, spolubydlící atd.). Ubytování a stravování poskytuje hotel Jezerka, jemuž tyto služby platíte.

Vaše požadavky na ubytování a stravu, které uvedete v přihlášce, předáme do 15. 4. hotelu Jezerka. Hotel Vám v průběhu dubna zašle emailem zálohovou fakturu (úhradu ubytování zašlete přímo hotelu). Zbývající část za ubytování a stravu doplatíte při odjezdu z hotelu kartou nebo hotově.
Pokud pojedete sám/a, počítejte s tím, že můžete být ubytován/a spolu s některým dalším studentem HA (pokud si ovšem nebudete hradit celý pokoj pro sebe – viz ceník níže).

Po 15. 4. bude možné objednat ubytování v hotelu Jezerka již jen v případě, že ještě budou mít volnou kapacitu. Rezervaci byste již uskutečnil/a sám/a přímo v hotelu Jezerka.

Pokoje mají vlastní sociální zařízení, terasu, TV, satelit, telefon, pokoje v bloku C i klimatizaci a trezor. V hotelu je welness centrum s širokou nabídkou služeb. Součástí hotelu je venkovní terasa, posilovna, sauna, tenisové kurty, hřiště na volejbal, bowling, dětská herna, venkovní dětské hřiště a brouzdaliště, venkovní posilovna, velký venkovní bazén, půjčovna kol a lodí. V případě nepříznivého počasí můžete využít Aqua-fit centrum, kde je velký vnitřní vyhřívaný bazén, squashové kurty, tělocvična, fitness, stolní tenis, whirpool, sauna a infrakabina. V ceně pobytu bude neomezený vstup do venkovního bazénu a 1 hodina denně vstup do aqua fit centra s vnitřním bazénem.

Ceník ubytování pro letní školu 2024:
Cena je uvedena za 1 os/noc při plně obsazeném pokoji bez snídaně.

2 l pokoj standard – 1 150 Kč
2 l pokoj Komfort v bloku A  – 1 300 Kč
2 l pokoj Superior v bloku C (u kongres. centra) – 1 300 Kč
2 l pokoj v Depandanci (200 m od hotelu) – 975 Kč
3 l pokoj v Depandanci – 920 Kč
Ubytovací poplatek 13 Kč/os/noc.
V případě, že chcete bydlet ve dvoulůžkovém pokoji sám/a, je třeba uhradit za celý pokoj, tj. např. 2L pokoj standard 2 300 Kč/noc atd.

Všechna jídla budou formou bufetu (švédské stoly), 2 druhy jídel budou vždy vegetariánské.
Snídaně 250 Kč, oběd 350 Kč, večeře 420 Kč.

Těšíme se na naše letní setkání a přejeme příjemné dny.

Za Homeopatickou akademii

Ing. Dagmar Hegarová
Mgr. Vanda Čehovská

Aktuality

18.4.2024 - Termíny na školní rok 2024/25 jsou již vypsány.
20.2.2024 - Letní škola 2024 s Dr. Kavitou Chandakovou na Seči. Informace zde.
12.2.2024 - V březnu bude přednášet Dr Russell Malcolm na téma Homeopatie a imunita. Info zde.
Více aktualit »

Doporučení

Pracuji ve zdravotnictví a před několika roky jsem si chtěla rozšířit „obzory“. Napadlo mě, že bych se mohla trochu víc do hloubky seznámit s homeopatií. V časopise Meduňka jsem našla inzerát, že se otevírá další ročník Homeopatické akademie, přihlásila jsem se …a do mého života vstoupilo něco úplně nového, homeopatii jsem propadla. Každý měsíc jsem se těšila na víkend, ve kterém probíhala výuka zkušenými učiteli nejen z Čech, ale i ze zahraničí. Velmi přínosné bylo, že při studiu byl kladen důraz nejen na teorii, ale i na praxi, jednak formou video ukázek odběrů případů a jednak na prázdninových Letních školách i možností shlédnout „naživo“ naše vyučující při rozhovoru s pacienty. Atmosféra ve škole byla velmi vstřícná, od samého začátku jsme byli vnímáni jako (budoucí) kolegové našich vyučujících. Velkou výhodou byla i snadná dostupnost kvalitních studijních materiálů v českém jazyce. Vstup na Homeopatickou akademii byl jedním z mých nejlepších životních rozhodnutí.

Jitka Vaníčková

Další doporučení »