Letní škola 2021

Termín:  17. – 23. 7. 2021 (So – Pá)

Místo konání: Hotel Monínec

Letní škola se bude konat v hotelu Monínec cca 70 km jižně od Prahy – nedaleko města Sedlec-Prčice. Hotel Monínec leží ve výšce 723 m a je z něj krásný výhled na krajinu Českého Meránu a České Sibiře. Nabízí komfort i pohodu uprostřed přírody a je též dobře vybaven pro pořádání seminářů. Hosté mohou využít wellnes (bazén, vířivka, sauna, masáže), restauraci s terasou, nově též tzv. Terasy Monínec s venkovním bazénem, dětským hřištěm a Café barem. Za hotelem je prostorné parkoviště.

Není pro nás jednoduché plánovat a organizovat letní školu v této tak nejisté době. Nevíme, s čím můžeme, ani s čím nemůžeme, počítat – a neví to nikdo. Ale i přes tyto nepříznivé okolnosti jsme se rozhodli více než dvacetiletou tradici letních škol nepřerušovat a stejně jako v loňském roce (kdy byla situace podobná) letní školu uspořádat a dát tak studentům možnost sdílet společné zkušenosti, názory a samozřejmě se hodně naučit. A také spolu jen tak „pobýt“ – což vloni studenti zvláště ocenili, neboť to znamenalo příjemné „vydechnutí“ po prožitých vládních restrikcích. Stále věřím, že tomu tak bude i letos, a že nám to všem nakonec vyjde.
Letní školy jsou tradičně velmi oblíbené a hojně navštěvované a věříme, že se budeme moci setkat i letos.

V případě, že by se letní škola nemohla konat z důvodu vládních nařízení o zákazu prodeje ubytovacích služeb nebo nemožnosti shromažďování většího počtu účastníků, vám uhrazené kurzovné vrátíme v plné výši a hotel rezervaci zruší bez storno poplatků.
Pokud by byl jen zákaz akcí, ale hotel by byl v provozu, mohli byste též objednané ubytování využít jen pro svou dovolenou. Vzhledem ke ztíženým možnostem vycestovat za hranice předpokládáme, že stejně jako vloni bude o ubytování v Česku velký zájem.

Letní škola bude zaměřena k detailnímu pohledu na práci homeopata v mnoha jejích aspektech. Každý lektor bude mít seminář s částí teoretickou a praktickou. Kromě přednášek  a řešení zaznamenaných (nebo video) případů, budou odebrány 2 živé případy, jejichž analýza proběhne interaktivním způsobem. Účastníci si mohou předem nahlásit svůj případ (klienta nebo sebe).
Kromě přednášek a seminářů bude jako vždy i prostor k zodpovězení otázek, na které není  dost času při běžné výuce během roku.

Program:

Mgr. Jiří Čehovský:
Jak se homeopatie mění v průběhu času – zkušenosti ze čtyřicetileté praxe jak léčebné, tak vzdělávací.
Proměna reakcí léčených osob; změny dané  vývojem metody a diagnostických prostředků; změny dané okolnostmi současného života a vlivy prostředí; změny překážek v léčbě – tradiční i zcela nové a jak omezovat jejich působení; typické chyby komplikující nebo zadržující léčbu; propojení tradice a současnosti; popisy případů léčby chronických i akutních potíží tehdy, nedávno a dnes.
Společná analýza případů, a to s ohledem na překážky v léčbě, typické patologické vzorce  naší doby, různé přístupy k vyhledání similima.

Ing. Jan Matyáš:
Nejpoužívanější  léky v historii homeopatie a jak je poznat
Homeopatickým lékem se napotencovaný přípravek stává až na základě kvalitních provingů a klinických zkušeností, které odhalí jeho léčivý potenciál. Některé homeopatické substance mají široké a hluboké působení na vitální sílu a jejím prostřednictvím na životně důležité pochody ovlivňující zdraví. U několika nejpoužívanějších si řekneme společné rysy a případy, kdy byl homeopatický lék podán osobnostně zcela odlišným lidem, kde část homeopatů hledá zcela jiné léky a může přijít o výsledek. Klíčové symptomy; esence; diferenciální diagnostika. Léky Kentovy triády v porovnání s dalšími léky; odebrání živého případu a společná analýza

Marie Valášková:
Výklad skupiny léků

Hmyzí léky – obecná charakteristika; společné znaky; rozdíly v jednotlivých skupinách léků; nejčastější indikace
Pavouci – podrobný výklad, příklady
Odebrání živého případu a společná analýza

Výuka bude probíhat jako každý rok 6 hodin denně (8 vyučovacích hodin, obvykle 9 – 12:30 a 16 – 18:45). Celkem za 6 dní 50 vyučovacích hodin. Letní škola je zařazena též do Advanced Studies Program in Homeopathy Prague (ASPHP), do kterého se mohou přihlásit všichni zájemci s ukončeným základním vzděláním v homeopatii.
Ve chvílích volna bude čas k diskusím jak s vašimi kolegy, tak s lektory, nebo i k eventuelním osobním konzultacím a samozřejmě také k odpočinku a sportovním aktivitám. Tato neformální setkání jsou dalším příjemným doplněním našeho prázdninového semináře. Budeme se opět snažit připravit vám užitečný a také příjemný týden v přírodě.

Organizační informace:

Začátek kurzu: sobota 17. 7. v 16 h (bude upřesněno v červnu), konec kurzu – pátek 23. 7. v 13 h.

Přihlášení: Vyplněnou přihlášku zašlete e-mailem na adresu dagmar.hegarova@alternativa.cz případně poštou na naši adresu (Zbraslavské nám. 461, 15600 Praha 5). Obdržíte obratem vyrozumění o jejím přijetí. Přihláška je potvrzena až zaplacením letní školy.

Cena: 5 900 Kč – pro studenty Homeopatické akademie a pro posluchače ASPHP.
Pro ostatní účastníky letní školy je cena 6 900 Kč.
Úhradu kurzovného proveďte
prosím co nejdříve na účet Alternativy 2701365124/2010, var. symbol 1707.
Pro zahraniční platby využijte eurový účet č: 2901365129/2010, IBAN: CZ5520100000002901365129, BIC: FIOBCZPPXXX. Do zprávy pro příjemce uveďte Vaše jméno a VS 1707.
Cena je 240 EUR pro studenty HA a posluchače ASPHP,  280 EUR pro ostatní zájemce.

Jakmile od vás obdržíme vyplněnou přihlášku a úhradu kurzovného, stáváte se účastníkem letní školy. Účastníky registrujeme a místo v kurzu rezervujeme dle termínů přijatých plateb.
Do konce června vám zašleme časový harmonogram, program a další informace ke kurzu.

Ubytování a stravování si každý účastník objedná sám v hotelu Monínec. Buď e-mailem rezervace@moninec.cz nebo telefonicky na číslech: 317 721 417, 314 004 539 nebo 739 118 65. Hotel preferuje rezervaci emailem.
Při objednávce ubytování uveďte heslo: homeopatie21, aby hotel věděl, že patříte k naší skupině.
Své požadavky na ubytování (samostatný pokoj, ubytování s rodinou apod.) uveďte při rezervaci. Jestliže chcete být ubytován/a s určitou osobou z Homeopatické akademie, domluvte se raději spolu předem a tento požadavek také při rezervaci uveďte.
Z hotelu následně obdržíte písemně emailem potvrzenou rezervaci. Zálohovou fakturu ve výši 50% z celkové ceny ubytování Vám hotel vystaví a zašle až ke konci května. Doplatek uhradíte na recepci při odjezdu z hotelu.

Hotel má dvou, tří a čtyřlůžkové pokoje a také rodinné pokoje. Zajistěte si ubytování co nejdříve, zvláště pokud máte specielní požadavek na pokoj – např. pojedete s početnější rodinou či přáteli.

Pokud pojedete sám/a, počítejte s tím, že hotel k vám může ubytovat některého dalšího studenta HA (pokud si ovšem nebudete hradit celý pokoj pro sebe – viz ceník níže).

Naše rezervace ubytování v hotelu bude aktivní do 10. 5. Pokud se tedy přihlásíte později, musíte se domluvit s hotelem, zda bude mít ještě volné místo.

Ceník ubytování pro letní školu 2021:

Ubytování a stravu platíte přímo hotelu, Alternativě hradíte jen kurzovné.
Cena je uvedena za 1 os/noc
:

Dospělá osoba vč. snídaně/noc (snídaně 180,- Kč) 1 050,00 Kč
Večeře 150,00 Kč
Oběd 180,00 Kč
Příplatek při obsazení pokoje 1 osobou 400,00 Kč
Děti do 3 let bez nároku na lůžko a stravu 0,00 Kč
Dítě 3-12 let na pevném lůžku s 1 nebo více dospělými v pokoji vč. snídaně 660,00 Kč
Dítě 3-12 let večeře 110,00 Kč
Dítě 3-12 let oběd 135,00 Kč
Příplatek za pokoj s vyhlídkou 0,00 Kč
Příplatek za pokoj s vyhlídkou a terasou/noc 200,00 Kč
Vstup do bazénu a whirlpoolu pro klienty během pobytu denně hodina vstup do wellness
Možnost zapůjčení dětské postýlky / cena za pobyt 100,00 Kč
Poplatek za psa/noc 150,00 Kč

 

Těšíme se na naše letní setkání a přejeme příjemné dny.

Aktuality

25.10.2021 - Zveme všechny homeopaty na lednovou přednášku Dr. Philipa Baileyho. Podrobné informace zde.
10.9.2021 - Přednáška MUDr.Pudil a Ing Matyáš se koná 18. – 19. 9. Informace a přihlášky ... číst více
8.9.2021 - Úvodní přednáška nového 1.ročníku se koná 25.+26. září 2021 – osobně i online. Noví zájemci ... číst více
Více aktualit »

Doporučení

Pracuji ve zdravotnictví a před několika roky jsem si chtěla rozšířit „obzory“. Napadlo mě, že bych se mohla trochu víc do hloubky seznámit s homeopatií. V časopise Meduňka jsem našla inzerát, že se otevírá další ročník Homeopatické akademie, přihlásila jsem se …a do mého života vstoupilo něco úplně nového, homeopatii jsem propadla. Každý měsíc jsem se těšila na víkend, ve kterém probíhala výuka zkušenými učiteli nejen z Čech, ale i ze zahraničí. Velmi přínosné bylo, že při studiu byl kladen důraz nejen na teorii, ale i na praxi, jednak formou video ukázek odběrů případů a jednak na prázdninových Letních školách i možností shlédnout „naživo“ naše vyučující při rozhovoru s pacienty. Atmosféra ve škole byla velmi vstřícná, od samého začátku jsme byli vnímáni jako (budoucí) kolegové našich vyučujících. Velkou výhodou byla i snadná dostupnost kvalitních studijních materiálů v českém jazyce. Vstup na Homeopatickou akademii byl jedním z mých nejlepších životních rozhodnutí.

Jitka Vaníčková

Další doporučení »