Letní škola 2021

Termín:  17. – 23. 7. 2021 (So – Pá)

Místo konání: Hotel Monínec

Letní škola se bude konat v hotelu Monínec cca 70 km jižně od Prahy – nedaleko města Sedlec-Prčice. Hotel Monínec leží ve výšce 723 m a je z něj krásný výhled na krajinu Českého Meránu a České Sibiře. Nabízí komfort i pohodu uprostřed přírody a je též dobře vybaven pro pořádání seminářů. Hosté mohou využít wellnes (bazén, vířivka, sauna, masáže), restauraci s terasou, nově též tzv. Terasy Monínec s venkovním bazénem, dětským hřištěm a Café barem. Za hotelem je prostorné parkoviště.

Není pro nás jednoduché plánovat a organizovat letní školu v této tak nejisté době. Nevíme, s čím můžeme, ani s čím nemůžeme, počítat – a neví to nikdo. Ale i přes tyto nepříznivé okolnosti jsme se rozhodli více než dvacetiletou tradici letních škol nepřerušovat a stejně jako v loňském roce (kdy byla situace podobná) letní školu uspořádat a dát tak studentům možnost sdílet společné zkušenosti, názory a samozřejmě se hodně naučit. A také spolu jen tak „pobýt“ – což vloni studenti zvláště ocenili, neboť to znamenalo příjemné „vydechnutí“ po prožitých vládních restrikcích. Stále věřím, že tomu tak bude i letos, a že nám to všem nakonec vyjde.
Letní školy jsou tradičně velmi oblíbené a hojně navštěvované a věříme, že se budeme moci setkat i letos.

V případě, že by se letní škola nemohla konat z důvodu vládních nařízení o zákazu prodeje ubytovacích služeb nebo nemožnosti shromažďování většího počtu účastníků, vám uhrazené kurzovné vrátíme v plné výši a hotel rezervaci zruší bez storno poplatků.
Pokud by byl jen zákaz akcí, ale hotel by byl v provozu, mohli byste též objednané ubytování využít jen pro svou dovolenou. Vzhledem ke ztíženým možnostem vycestovat za hranice předpokládáme, že stejně jako vloni bude o ubytování v Česku velký zájem.

Letní škola bude zaměřena k detailnímu pohledu na práci homeopata v mnoha jejích aspektech. Každý lektor bude mít seminář s částí teoretickou a praktickou. Kromě přednášek  a řešení zaznamenaných (nebo video) případů, budou odebrány 2 živé případy, jejichž analýza proběhne interaktivním způsobem. Účastníci si mohou předem nahlásit svůj případ (klienta nebo sebe).
Kromě přednášek a seminářů bude jako vždy i prostor k zodpovězení otázek, na které není  dost času při běžné výuce během roku.

Program:

Mgr. Jiří Čehovský:
Jak se homeopatie mění v průběhu času – zkušenosti ze čtyřicetileté praxe jak léčebné, tak vzdělávací.
Proměna reakcí léčených osob; změny dané  vývojem metody a diagnostických prostředků; změny dané okolnostmi současného života a vlivy prostředí; změny překážek v léčbě – tradiční i zcela nové a jak omezovat jejich působení; typické chyby komplikující nebo zadržující léčbu; propojení tradice a současnosti; popisy případů léčby chronických i akutních potíží tehdy, nedávno a dnes.
Společná analýza případů, a to s ohledem na překážky v léčbě, typické patologické vzorce  naší doby, různé přístupy k vyhledání similima.

Ing. Jan Matyáš:
Nejpoužívanější  léky v historii homeopatie a jak je poznat
Homeopatickým lékem se napotencovaný přípravek stává až na základě kvalitních provingů a klinických zkušeností, které odhalí jeho léčivý potenciál. Některé homeopatické substance mají široké a hluboké působení na vitální sílu a jejím prostřednictvím na životně důležité pochody ovlivňující zdraví. U několika nejpoužívanějších si řekneme společné rysy a případy, kdy byl homeopatický lék podán osobnostně zcela odlišným lidem, kde část homeopatů hledá zcela jiné léky a může přijít o výsledek. Klíčové symptomy; esence; diferenciální diagnostika. Léky Kentovy triády v porovnání s dalšími léky; odebrání živého případu a společná analýza

Marie Valášková:
Výklad skupiny léků

Hmyzí léky – obecná charakteristika; společné znaky; rozdíly v jednotlivých skupinách léků; nejčastější indikace
Pavouci – podrobný výklad, příklady
Odebrání živého případu a společná analýza

Výuka bude probíhat jako každý rok 6 hodin denně (8 vyučovacích hodin, obvykle 9 – 12:30 a 16 – 18:45). Celkem za 6 dní 50 vyučovacích hodin. Letní škola je zařazena též do Advanced Studies Program in Homeopathy Prague (ASPHP), do kterého se mohou přihlásit všichni zájemci s ukončeným základním vzděláním v homeopatii.
Ve chvílích volna bude čas k diskusím jak s vašimi kolegy, tak s lektory, nebo i k eventuelním osobním konzultacím a samozřejmě také k odpočinku a sportovním aktivitám. Tato neformální setkání jsou dalším příjemným doplněním našeho prázdninového semináře. Budeme se opět snažit připravit vám užitečný a také příjemný týden v přírodě.

Organizační informace:

Začátek kurzu: sobota 17. 7. v 16 h (bude upřesněno v červnu), konec kurzu – pátek 23. 7. v 13 h.

Přihlášení: Vyplněnou přihlášku zašlete e-mailem na adresu dagmar.hegarova@alternativa.cz případně poštou na naši adresu (Zbraslavské nám. 461, 15600 Praha 5). Obdržíte obratem vyrozumění o jejím přijetí. Přihláška je potvrzena až zaplacením letní školy.

Cena: 5 900 Kč – pro studenty Homeopatické akademie a pro posluchače ASPHP.
Pro ostatní účastníky letní školy je cena 6 900 Kč.
Úhradu kurzovného proveďte
prosím co nejdříve na účet Alternativy 2701365124/2010, var. symbol 1707.
Pro zahraniční platby využijte eurový účet č: 2901365129/2010, IBAN: CZ5520100000002901365129, BIC: FIOBCZPPXXX. Do zprávy pro příjemce uveďte Vaše jméno a VS 1707.
Cena je 240 EUR pro studenty HA a posluchače ASPHP,  280 EUR pro ostatní zájemce.

Jakmile od vás obdržíme vyplněnou přihlášku a úhradu kurzovného, stáváte se účastníkem letní školy. Účastníky registrujeme a místo v kurzu rezervujeme dle termínů přijatých plateb.
Do konce června vám zašleme časový harmonogram, program a další informace ke kurzu.

Ubytování a stravování si každý účastník objedná sám v hotelu Monínec. Buď e-mailem rezervace@moninec.cz nebo telefonicky na číslech: 317 721 417, 314 004 539 nebo 739 118 65. Hotel preferuje rezervaci emailem.
Při objednávce ubytování uveďte heslo: homeopatie21, aby hotel věděl, že patříte k naší skupině.
Své požadavky na ubytování (samostatný pokoj, ubytování s rodinou apod.) uveďte při rezervaci. Jestliže chcete být ubytován/a s určitou osobou z Homeopatické akademie, domluvte se raději spolu předem a tento požadavek také při rezervaci uveďte.
Z hotelu následně obdržíte písemně emailem potvrzenou rezervaci. Zálohovou fakturu ve výši 50% z celkové ceny ubytování Vám hotel vystaví a zašle až ke konci května. Doplatek uhradíte na recepci při odjezdu z hotelu.

Hotel má dvou, tří a čtyřlůžkové pokoje a také rodinné pokoje. Zajistěte si ubytování co nejdříve, zvláště pokud máte specielní požadavek na pokoj – např. pojedete s početnější rodinou či přáteli.

Pokud pojedete sám/a, počítejte s tím, že hotel k vám může ubytovat některého dalšího studenta HA (pokud si ovšem nebudete hradit celý pokoj pro sebe – viz ceník níže).

Naše rezervace ubytování v hotelu bude aktivní do 10. 5. Pokud se tedy přihlásíte později, musíte se domluvit s hotelem, zda bude mít ještě volné místo.

Ceník ubytování pro letní školu 2021:

Ubytování a stravu platíte přímo hotelu, Alternativě hradíte jen kurzovné.
Cena je uvedena za 1 os/noc
:

Dospělá osoba vč. snídaně/noc (snídaně 180,- Kč) 1 050,00 Kč
Večeře 150,00 Kč
Oběd 180,00 Kč
Příplatek při obsazení pokoje 1 osobou 400,00 Kč
Děti do 3 let bez nároku na lůžko a stravu 0,00 Kč
Dítě 3-12 let na pevném lůžku s 1 nebo více dospělými v pokoji vč. snídaně 660,00 Kč
Dítě 3-12 let večeře 110,00 Kč
Dítě 3-12 let oběd 135,00 Kč
Příplatek za pokoj s vyhlídkou 0,00 Kč
Příplatek za pokoj s vyhlídkou a terasou/noc 200,00 Kč
Vstup do bazénu a whirlpoolu pro klienty během pobytu denně hodina vstup do wellness
Možnost zapůjčení dětské postýlky / cena za pobyt 100,00 Kč
Poplatek za psa/noc 150,00 Kč

 

Těšíme se na naše letní setkání a přejeme příjemné dny.

Aktuality

23.5.2024 - Zveme všechny zájemce na červnové online přednášky. Informace a přihlášky zde
2.5.2024 - Zveme všechny zájemce na květnovou online přednášku Informace a přihlášky zde
25.4.2024 - Termíny Medicínské minimum s MUDr.Lebenhartem školní rok 2024/25
Více aktualit »

Doporučení

Studium na akademii se mi líbilo a hodně mi dalo. Přístup vyučujících byl profesionální, učební program zajímavý i zábavný. Díky studiu jsem se seznámila se spoustou zajímavých lidí, poznala jsem nový rozměr duchovní reality a našla cestu k pochopení sebe sama a získala mnohé užitečné vědomosti, které dnes zúročuji.

Děkuji všem skvělým vyučujícím!

Katy Amal Ilgnerová

Další doporučení »