Letní škola 2017 s Kimem Eliou

Místo konání: Hotel Jezerka – Seč, Ústupky
Termín:  1. 7. – 7. 7. 2017 (So – Pá)
Tlumočí: Mgr. Eva Leňová, Mgr. Jana Vlková

Letní školu povede v tomto roce kalifornský homeopat Kim Elia, který při svých předešlých dvou návštěvách na Homeopatické akademii naše posluchače velmi zaujal, a to nejen skvělými znalostmi homeopatie, ale také svým živým a názorným pojetím výuky. Jeho výklad je srozumitelný začínajícím studentům a zároveň dokáže obohatit absolventy a praktikující homeopaty. Kimova velká zkušenost a humor naplňují jeho semináře jedinečnou atmosférou. Před dvěma lety nám jej doporučil Robin Murphy a jsme rádi, že se stal jedním z našich kmenových učitelů. Kim přednáší v mnoha zemích po celém světě včetně Japonska a Evropy a je jedním z nejznámějších současných učitelů homeopatie v Severní Americe.  Seznámíme se s mnoha novými informacemi a přístupy k řešení našich případů.

Program letní školy:

 1. Poruchy zažívacího traktu včetně zácpy, průjmu, jaterní problémy (hepatitida, cirrhosa), poruchy žlučníku  včetně žlučníkových kamenů, pálení žáhy, kandidóza, Crohnova nemoc,
  rektální fisury, hemeroidy, gastritida, dyspepsie, akutní enteritida, problémy s polykáním (achalasia), apod.
 2. Střevní nosody v praxi, jak je používat.
 3. Přírodní prostředky pro zlepšování funkce trávícího traktu včetně probiotik, režimu při kandidóze, organotropní přístupy a terapeutické hladovění.
 4. Rozbory případů ve spolupráci se studenty.
 5. Bönninghausenovo Repertorium má mnohé zvláštnosti a výhody oproti jiným repertoriím, což jej činí  velmi užitečným nástrojem analýzy. Používání tohoto repertoria vystupuje v poslední     době do popředí zájmu  současných homeopatů. Jak s ním pracovat. Použití tohoto repertoria v klinické praxi. Rozbory případů. Máme jeho plnou verzi v češtině.
 6. Studenty iniciovaná diskuze na nejrůznější témata a odpovědi na otázky.

4v6a0125dxoVýuka bude probíhat jako každý rok 6 hodin denně (8 vyučovacích hodin, obvykle 9 – 12,30 a 16 – 18,45). Celkem za 6 dní 50 vyučovacích hodin. Letní škola je zařazena i do Advanced Studies Program in Homeopathy Prague (ASPHP), do kterého se mohou přihlásit všichni zájemci s ukončeným základním vzděláním v homeopatii.

Mimo Kimův výše uvedený  program (6 hodin denně) připravujeme jako každý rok i několik doprovodných programů zdarma:
* Ranní cvičení jógy a či kung (Mgr. H. Povrová)
* Odpolední či večerní semináře základů sebeobrany s uplatněním technik brazilského jiu jitsu (K. Čehovský)
* Večerní přednášky o specifických přístupech v homepatii (M. Valášková, Ing. J. Matyáš)

Ve chvílích volna bude čas k diskusím jak s vašimi kolegy, tak s lektory a samozřejmě také k odpočinku a sportovním aktivitám. Některý večer se jako vždy sejdeme u ohýnku. Tato neformální setkání jsou dalším příjemným doplněním našeho prázdninového semináře. Budeme se opět snažit připravit vám nejen užitečný, ale také příjemný týden v přírodě.

Letní škola se bude konat ve východních Čechách u Sečské přehrady v hotelu Jezerka, kde jsme byli již mnohokrát a to vždy ke všeobecné spokojenosti účastníků kurzu. Hotel, který byl v posledních letech kompletně zrekonstruován, se nachází v chráněné krajinné oblasti Železné hory, cca 3 km od městečka Seč a cca 200 m od přehrady. Vzdálenost od Prahy i od Brna je cca 120 km.

Organizační informace:

IMG_24831) Kurz

Přihlášení: Vyplněnou přihlášku zašlete e-mailem na adresu info@homeopatickaakademie.cz  případně poštou na naši adresu. Obdržíte obratem vyrozumění o jejím přijetí. Přihláška je potvrzena až zaplacením letní školy.

Cena: Kurzovné pro studenty a absolventy Homeopatické akademie a pro účastníky programu ASPHP je 5 900 Kč, 7 500 Kč pro ostatní účastníky letní školy.
Úhradu kurzovného proveďte prosím co nejdříve na účet Alternativy 126893369/0800 var. symbol 0107. 

Začátek kurzu: sobota 1. 7. v 16 h (bude upřesněno v červnu), konec kurzu – pátek 8. 7. ve 13 h.

Pokud si přejete zaslat na kurzovné fakturu, napište potřebné údaje do přihlášky a vyčkejte na fakturu, pokud fakturu nechcete, uhraďte kurzovné ihned.

Jakmile od vás obdržíme vyplněnou závaznou přihlášku (poštou,e-mailem,osobně) a úhradu kurzovného, stáváte se účastníkem letní školy a do poloviny června vám zašleme časový harmonogram a další informace ke kurzu.

Přihláška ke stažení zde

hotel-jezerka-kongesc2) Ubytování a strava v hotelu Jezerka

Ubytování a stravování si každý účastník objedná sám a bude hradit přímo hotelu Jezerka. Formulář určený pro naši letní školu je na stránkách hotelu zde:  https://www.jezerka.cz/rezervace-pokoje/73
Heslo pro vstup do formuláře: homeo

Vysvětlivky a info k rezervaci: Žlutě zabarvené pokoje jsou volné. Při rozkliknutí pokoje uvidíte: první číslo je počet volných lůžek / druhé číslo je celkový počet lůžek. Vyberete si typ pokoje a stravu. Snídaně je objednaná automaticky a je započtena v ubytování. Při objednání plné penze na celý pobyt se vám započítá sleva 5 %. Červenou tečkou jsou označeny povinné údaje, ale pokud je nechcete všechny vyplňovat –  např. číslo OP, datum narození, napište do políčka několik libovolných čísel např. 11111111 apod.
Jakmile účastník  odešle objednávku, přijde mu na e-mail potvrzení o rezervaci a její rekapitulace včetně ceny a následně zálohový list na určitou částku, kterou uhradí hotelu převodem. Zbytek doplatí na místě v hotovosti nebo platební kartou.  

Jestliže chcete být ubytován(a) s určitou osobou z Homeopatické akademie, domluvte se raději spolu předem na určitém pokoji a objednejte si ubytování pokud možno zároveň, aby se nestalo, že si prázdné místo ve vašem pokoji zarezervuje někdo jiný dříve než váš vybraný spolubydlící. Nebo může rezervaci udělat jen jeden z vás pro všechny v pokoji, pokud zná alespoň jméno, příjmení, adresu a e-mail a zaškrtne políčko „vystavit zálohový list na každou osobu zvlášť“. Každý z pokoje potom obdrží individuálně zálohový list. Ti, kteří nejsou s nikým na spolubydlení domluveni si jen vyberou pokoj a zaškrtnou „vystavit zálohový list na každou osobu zvlášť“, ale nemusí žádné údaje dalších osob vyplňovat. Pokud již je jedno místo v pokoji zarezervované, věnujte pozornost údaji, zda je na pokoji ubytován muž či žena. Pokud si nechce účastník platit sám celý pokoj, zarezervuje si jen 1 lůžko a další volná lůžka si může zarezervovat kterýkoli další účastník letní školy.

Pokoje mají vlastní sociální zařízení, terasu, TV, satelit, telefon, pokoje v bloku C i klimatizaci a trezor. Součástí hotelu je venkovní terasa, posilovna, sauna, tenisové kurty, hřiště na volejbal, bowling, velký venkovní bazén 20 m, dětské brouzdaliště, půjčovna kol a lodí. V případě nepříznivého počasí můžete využít Aqua-fit centrum, kde je velký vnitřní vyhřívaný bazén, squashové kurty, tělocvična, fitness, stolní tenis, whirpool, parní sauna a infrakabina. V hotelu je i nové welness centrum s širokou nabídkou služeb. V ceně pobytu bude neomezený vstup do venkovního bazénu a 2 hodiny denně vstup do aqua fit centra.
Snídaně, obědy i večeře budou letos formou švédských stolů, 2 druhy jídel budou vždy vegetariánské.
Více o hotelu a jeho službách na www.jezerka.cz

Ceník ubytování pro letní školu 2017:
Znovu zdůrazňujeme, že letos budete Alternativě hradit pouze kurzovné, ubytování platíte přímo hotelu.
Cena je uvedena za 1 os/6 nocí + plná penze při plně obsazeném pokoji včetně DPH

 • 2 l pokoj v bloku A (směr bazén) nebo v bloku B ( nad terasou restaurace) – 6 990 Kč
 • 2 l pokoj Komfort blok A nebo B – 7 410 Kč
 • 2 l pokoj Superior blok C (u kongres.centra) – 7 410 Kč
 • 2 l pokoj v Depandanci (200 m od hotelu) bez balkonu – 6 410 Kč
 • 1 lůž pokoj C 601 a C 701 – 7 410 Kč
 • 2 l relax apartmá blok C (č.620,710,720) – 9 120 Kč
 • 2 l apartmá blok A(501) – 9 120 kč
 • 4 l apartmá blok A nebo B – 6 990 Kč
 • 4 l chatka (100 m pod hotelem) 1 os/ – 4 480 Kč

Cena za neobsazené lůžko – v případě, že chcete bydlet ve 2 lůžkovém pokoji sám(a) je do 600 Kč za noc – dle typu pokoje.
Děti do 3 let bez nároku na ubytování a stravu jsou zdarma. Děti do 12 let na přistýlce – sleva, dětská plná penze sleva – viz hotelový ceník. Je třeba domluvit a objednat individuálně.

Veškerou agendu týkající se ubytování a stravy řešte prosím přímo s recepcí hotelu
tel: 469 676 327, 469 676 354, 
recepce@jezerka.cz

Aktuality

23.5.2024 - Zveme všechny zájemce na červnové online přednášky. Informace a přihlášky zde
2.5.2024 - Zveme všechny zájemce na květnovou online přednášku Informace a přihlášky zde
25.4.2024 - Termíny Medicínské minimum s MUDr.Lebenhartem školní rok 2024/25
Více aktualit »

Doporučení

Nikdy není pozdě. Moje děti byly malé a nemocné, velmi často nemocné. Potkala jsem se s homeopatií. Děti se po zásahu skvělého homeopata zázračně daly do pořádku. Byly zdravé a veselé a já byla šťastná a veselá s nimi. Chtěla jsem vědět víc o homeopatii, přijít tomu na kloub. Po letech samostudia se mi naskytla možnost studovat na Homeopatické akademii pana Mgr. Čehovského a přihlásila jsem se. Úspěšně jsem absolvovala náročné, ale velmi zajímavé a obohacující studium, okořeněné rozmanitými přednáškami našich i světových homeopatů. Začala jsem pomáhat i ostatním lidem, kteří mě vyhledají, najít správou cestu k uzdravení. Dál už musí jít sami.

Přeji hezký den se sluncem

Eva Rebendová

Další doporučení »