Letní škola 2017 s Kimem Eliou

Místo konání: Hotel Jezerka – Seč, Ústupky
Termín:  1. 7. – 7. 7. 2017 (So – Pá)
Tlumočí: Mgr. Eva Leňová, Mgr. Jana Vlková

Letní školu povede v tomto roce kalifornský homeopat Kim Elia, který při svých předešlých dvou návštěvách na Homeopatické akademii naše posluchače velmi zaujal, a to nejen skvělými znalostmi homeopatie, ale také svým živým a názorným pojetím výuky. Jeho výklad je srozumitelný začínajícím studentům a zároveň dokáže obohatit absolventy a praktikující homeopaty. Kimova velká zkušenost a humor naplňují jeho semináře jedinečnou atmosférou. Před dvěma lety nám jej doporučil Robin Murphy a jsme rádi, že se stal jedním z našich kmenových učitelů. Kim přednáší v mnoha zemích po celém světě včetně Japonska a Evropy a je jedním z nejznámějších současných učitelů homeopatie v Severní Americe.  Seznámíme se s mnoha novými informacemi a přístupy k řešení našich případů.

Program letní školy:

 1. Poruchy zažívacího traktu včetně zácpy, průjmu, jaterní problémy (hepatitida, cirrhosa), poruchy žlučníku  včetně žlučníkových kamenů, pálení žáhy, kandidóza, Crohnova nemoc,
  rektální fisury, hemeroidy, gastritida, dyspepsie, akutní enteritida, problémy s polykáním (achalasia), apod.
 2. Střevní nosody v praxi, jak je používat.
 3. Přírodní prostředky pro zlepšování funkce trávícího traktu včetně probiotik, režimu při kandidóze, organotropní přístupy a terapeutické hladovění.
 4. Rozbory případů ve spolupráci se studenty.
 5. Bönninghausenovo Repertorium má mnohé zvláštnosti a výhody oproti jiným repertoriím, což jej činí  velmi užitečným nástrojem analýzy. Používání tohoto repertoria vystupuje v poslední     době do popředí zájmu  současných homeopatů. Jak s ním pracovat. Použití tohoto repertoria v klinické praxi. Rozbory případů. Máme jeho plnou verzi v češtině.
 6. Studenty iniciovaná diskuze na nejrůznější témata a odpovědi na otázky.

4v6a0125dxoVýuka bude probíhat jako každý rok 6 hodin denně (8 vyučovacích hodin, obvykle 9 – 12,30 a 16 – 18,45). Celkem za 6 dní 50 vyučovacích hodin. Letní škola je zařazena i do Advanced Studies Program in Homeopathy Prague (ASPHP), do kterého se mohou přihlásit všichni zájemci s ukončeným základním vzděláním v homeopatii.

Mimo Kimův výše uvedený  program (6 hodin denně) připravujeme jako každý rok i několik doprovodných programů zdarma:
* Ranní cvičení jógy a či kung (Mgr. H. Povrová)
* Odpolední či večerní semináře základů sebeobrany s uplatněním technik brazilského jiu jitsu (K. Čehovský)
* Večerní přednášky o specifických přístupech v homepatii (M. Valášková, Ing. J. Matyáš)

Ve chvílích volna bude čas k diskusím jak s vašimi kolegy, tak s lektory a samozřejmě také k odpočinku a sportovním aktivitám. Některý večer se jako vždy sejdeme u ohýnku. Tato neformální setkání jsou dalším příjemným doplněním našeho prázdninového semináře. Budeme se opět snažit připravit vám nejen užitečný, ale také příjemný týden v přírodě.

Letní škola se bude konat ve východních Čechách u Sečské přehrady v hotelu Jezerka, kde jsme byli již mnohokrát a to vždy ke všeobecné spokojenosti účastníků kurzu. Hotel, který byl v posledních letech kompletně zrekonstruován, se nachází v chráněné krajinné oblasti Železné hory, cca 3 km od městečka Seč a cca 200 m od přehrady. Vzdálenost od Prahy i od Brna je cca 120 km.

Organizační informace:

IMG_24831) Kurz

Přihlášení: Vyplněnou přihlášku zašlete e-mailem na adresu info@homeopatickaakademie.cz  případně poštou na naši adresu. Obdržíte obratem vyrozumění o jejím přijetí. Přihláška je potvrzena až zaplacením letní školy.

Cena: Kurzovné pro studenty a absolventy Homeopatické akademie a pro účastníky programu ASPHP je 5 900 Kč, 7 500 Kč pro ostatní účastníky letní školy.
Úhradu kurzovného proveďte prosím co nejdříve na účet Alternativy 126893369/0800 var. symbol 0107. 

Začátek kurzu: sobota 1. 7. v 16 h (bude upřesněno v červnu), konec kurzu – pátek 8. 7. ve 13 h.

Pokud si přejete zaslat na kurzovné fakturu, napište potřebné údaje do přihlášky a vyčkejte na fakturu, pokud fakturu nechcete, uhraďte kurzovné ihned.

Jakmile od vás obdržíme vyplněnou závaznou přihlášku (poštou,e-mailem,osobně) a úhradu kurzovného, stáváte se účastníkem letní školy a do poloviny června vám zašleme časový harmonogram a další informace ke kurzu.

Přihláška ke stažení zde

hotel-jezerka-kongesc2) Ubytování a strava v hotelu Jezerka

Ubytování a stravování si každý účastník objedná sám a bude hradit přímo hotelu Jezerka. Formulář určený pro naši letní školu je na stránkách hotelu zde:  https://www.jezerka.cz/rezervace-pokoje/73
Heslo pro vstup do formuláře: homeo

Vysvětlivky a info k rezervaci: Žlutě zabarvené pokoje jsou volné. Při rozkliknutí pokoje uvidíte: první číslo je počet volných lůžek / druhé číslo je celkový počet lůžek. Vyberete si typ pokoje a stravu. Snídaně je objednaná automaticky a je započtena v ubytování. Při objednání plné penze na celý pobyt se vám započítá sleva 5 %. Červenou tečkou jsou označeny povinné údaje, ale pokud je nechcete všechny vyplňovat –  např. číslo OP, datum narození, napište do políčka několik libovolných čísel např. 11111111 apod.
Jakmile účastník  odešle objednávku, přijde mu na e-mail potvrzení o rezervaci a její rekapitulace včetně ceny a následně zálohový list na určitou částku, kterou uhradí hotelu převodem. Zbytek doplatí na místě v hotovosti nebo platební kartou.  

Jestliže chcete být ubytován(a) s určitou osobou z Homeopatické akademie, domluvte se raději spolu předem na určitém pokoji a objednejte si ubytování pokud možno zároveň, aby se nestalo, že si prázdné místo ve vašem pokoji zarezervuje někdo jiný dříve než váš vybraný spolubydlící. Nebo může rezervaci udělat jen jeden z vás pro všechny v pokoji, pokud zná alespoň jméno, příjmení, adresu a e-mail a zaškrtne políčko „vystavit zálohový list na každou osobu zvlášť“. Každý z pokoje potom obdrží individuálně zálohový list. Ti, kteří nejsou s nikým na spolubydlení domluveni si jen vyberou pokoj a zaškrtnou „vystavit zálohový list na každou osobu zvlášť“, ale nemusí žádné údaje dalších osob vyplňovat. Pokud již je jedno místo v pokoji zarezervované, věnujte pozornost údaji, zda je na pokoji ubytován muž či žena. Pokud si nechce účastník platit sám celý pokoj, zarezervuje si jen 1 lůžko a další volná lůžka si může zarezervovat kterýkoli další účastník letní školy.

Pokoje mají vlastní sociální zařízení, terasu, TV, satelit, telefon, pokoje v bloku C i klimatizaci a trezor. Součástí hotelu je venkovní terasa, posilovna, sauna, tenisové kurty, hřiště na volejbal, bowling, velký venkovní bazén 20 m, dětské brouzdaliště, půjčovna kol a lodí. V případě nepříznivého počasí můžete využít Aqua-fit centrum, kde je velký vnitřní vyhřívaný bazén, squashové kurty, tělocvična, fitness, stolní tenis, whirpool, parní sauna a infrakabina. V hotelu je i nové welness centrum s širokou nabídkou služeb. V ceně pobytu bude neomezený vstup do venkovního bazénu a 2 hodiny denně vstup do aqua fit centra.
Snídaně, obědy i večeře budou letos formou švédských stolů, 2 druhy jídel budou vždy vegetariánské.
Více o hotelu a jeho službách na www.jezerka.cz

Ceník ubytování pro letní školu 2017:
Znovu zdůrazňujeme, že letos budete Alternativě hradit pouze kurzovné, ubytování platíte přímo hotelu.
Cena je uvedena za 1 os/6 nocí + plná penze při plně obsazeném pokoji včetně DPH

 • 2 l pokoj v bloku A (směr bazén) nebo v bloku B ( nad terasou restaurace) – 6 990 Kč
 • 2 l pokoj Komfort blok A nebo B – 7 410 Kč
 • 2 l pokoj Superior blok C (u kongres.centra) – 7 410 Kč
 • 2 l pokoj v Depandanci (200 m od hotelu) bez balkonu – 6 410 Kč
 • 1 lůž pokoj C 601 a C 701 – 7 410 Kč
 • 2 l relax apartmá blok C (č.620,710,720) – 9 120 Kč
 • 2 l apartmá blok A(501) – 9 120 kč
 • 4 l apartmá blok A nebo B – 6 990 Kč
 • 4 l chatka (100 m pod hotelem) 1 os/ – 4 480 Kč

Cena za neobsazené lůžko – v případě, že chcete bydlet ve 2 lůžkovém pokoji sám(a) je do 600 Kč za noc – dle typu pokoje.
Děti do 3 let bez nároku na ubytování a stravu jsou zdarma. Děti do 12 let na přistýlce – sleva, dětská plná penze sleva – viz hotelový ceník. Je třeba domluvit a objednat individuálně.

Veškerou agendu týkající se ubytování a stravy řešte prosím přímo s recepcí hotelu
tel: 469 676 327, 469 676 354, 
recepce@jezerka.cz

Aktuality

15.4.2021 - Nový 1.ročník školního roku 2021/22 začíná 25. – 26. 9. 2021. Informace a přihlášky ... číst více
6.4.2021 - Nový cyklus seminářů: Metodologie Dr. Massima Mangialavoriho. Semináře vede MUDr. Jaroslav Rychlovský, absolvent postgraduálního studia ... číst více
22.3.2021 - Letní škola 2021 se bude konat 17. – 23. 7. v hotelu Monínec. Podrobnosti ... číst více
Více aktualit »

Doporučení

Pracuji ve zdravotnictví a před několika roky jsem si chtěla rozšířit „obzory“. Napadlo mě, že bych se mohla trochu víc do hloubky seznámit s homeopatií. V časopise Meduňka jsem našla inzerát, že se otevírá další ročník Homeopatické akademie, přihlásila jsem se …a do mého života vstoupilo něco úplně nového, homeopatii jsem propadla. Každý měsíc jsem se těšila na víkend, ve kterém probíhala výuka zkušenými učiteli nejen z Čech, ale i ze zahraničí. Velmi přínosné bylo, že při studiu byl kladen důraz nejen na teorii, ale i na praxi, jednak formou video ukázek odběrů případů a jednak na prázdninových Letních školách i možností shlédnout „naživo“ naše vyučující při rozhovoru s pacienty. Atmosféra ve škole byla velmi vstřícná, od samého začátku jsme byli vnímáni jako (budoucí) kolegové našich vyučujících. Velkou výhodou byla i snadná dostupnost kvalitních studijních materiálů v českém jazyce. Vstup na Homeopatickou akademii byl jedním z mých nejlepších životních rozhodnutí.

Jitka Vaníčková

Další doporučení »