Přednáška Will Taylor

Will Taylor, MD je americký homeopatický lékař s dlouhou praxí jak v léčbě, tak i ve výuce. Vyučuje homeopatii na National College of Naturopathic Medicine v Oregonu. V ČR přednášel v rámci postgraduálního homeopatického vzdělávání lékařů, kde získal renomé  výborného a systematického učitele.

Program: 

Část 1: Nové, staré a zapomenuté léky – jiný pohled na naši materii mediku
Po sto sedmdesáti letech od časů Hahnemanna se naše materia medica rozšířila daleko za 100 léků, známých tehdejším praktikům homeopatie. Některé léky získaly statut polychrestů – velkých léků s mnoha způsoby použití. Jiné se dostaly do stínu zájmu, téměř zapomenuty současnými homeopaty. Mnohé nově uvedené léky mohou být bohaté na provingové symptomy, ale chybí jim koherentní jasnost, kterou mohou dodat jen klinické zkušenosti. valeriana-en-800Na tomto semináři znovu navštívíme některé staré dobře známé léky, abychom se s nimi seznámili v novém světle. A také se budeme zabývat novými léky, které dosud nezaujaly své místo, ve světle klinických zkušeností. A rovněž budeme věnovat pozornost lékům, převážně zapomenutým dnešními homeopaty, které si zasluhují, abychom je zohledňovali při své každodenní práci. Vše bude podáno v kontextu konkrétních vyléčených případů a Willových grafických „lékových map“. Co je podstatné, budeme se učit, jak poznávat a používat i další „nové, staré a zapomenuté léky“ s použitím Willových metod.

Část 2: Akutní péče v rodinné praxi homeopatického lékaře
Budeme zkoumat léky a postupy pro identifikaci similima u akutních případů, s praktickými tipy jak pojmout případ, jak vybírat rubriky a jak volit dávkování a potenci – vše na příkladech z praxe Dr. Taylora.

Datum konání: 25. – 26. ledna 2014 (so 9 – 18 h, ne 9 – 17 h)

Místo konání: Hotel Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6
Dopravní spojení: zastávka Malovanka – bus 108, 174, 180, tram 22, 25, 57.
Přesné spojení si můžete vyhledat zde.

[google-map-v3 width=“100%“ height=“250″ zoom=“15″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Bělohorská 24, Praha 6{}1-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Cena: 1900 Kč pro studenty a absolventy Homeopatické akademie, 2300 Kč pro ostatní zájemce. Platba v hotovosti na místě. Není třeba se předem hlásit. Prosíme však abyste se dostavili včas, pokud možno půl hodiny před začátkem přednášky. Registrace bude probíhat od 8 h.

Pro účastníky přednášky je s hotelem Pyramida domluvena speciální cena za ubytování 1200 Kč za dvojlůžkový pokoj. Ubytování objednávejte na reservation@hotelpyramida.cz a uveďte heslo ALTERNATIVA.

Další informace:
E-mail: info@homeopatickaakademie.cz
Tel.: 257 922 331

Aktuality

23.5.2024 - Zveme všechny zájemce na červnové online přednášky. Informace a přihlášky zde
2.5.2024 - Zveme všechny zájemce na květnovou online přednášku Informace a přihlášky zde
25.4.2024 - Termíny Medicínské minimum s MUDr.Lebenhartem školní rok 2024/25
Více aktualit »

Doporučení

Pracuji ve zdravotnictví a před několika roky jsem si chtěla rozšířit „obzory“. Napadlo mě, že bych se mohla trochu víc do hloubky seznámit s homeopatií. V časopise Meduňka jsem našla inzerát, že se otevírá další ročník Homeopatické akademie, přihlásila jsem se …a do mého života vstoupilo něco úplně nového, homeopatii jsem propadla. Každý měsíc jsem se těšila na víkend, ve kterém probíhala výuka zkušenými učiteli nejen z Čech, ale i ze zahraničí. Velmi přínosné bylo, že při studiu byl kladen důraz nejen na teorii, ale i na praxi, jednak formou video ukázek odběrů případů a jednak na prázdninových Letních školách i možností shlédnout „naživo“ naše vyučující při rozhovoru s pacienty. Atmosféra ve škole byla velmi vstřícná, od samého začátku jsme byli vnímáni jako (budoucí) kolegové našich vyučujících. Velkou výhodou byla i snadná dostupnost kvalitních studijních materiálů v českém jazyce. Vstup na Homeopatickou akademii byl jedním z mých nejlepších životních rozhodnutí.

Jitka Vaníčková

Další doporučení »