Letní škola 2022 – Dr. Klaus R. Hör

Termín:  12. – 17. 7. 2022 (út – ne)
Místo konání: Hotel Monínec
Z angličtiny tlumočí: Mgr. Eva Leňová, Mgr. Jana Vlková

Dr. med. Klaus Roman Hör má praxi ve Waldmünchenu. Uplatňuje klasickou homeopatii v široké škále svých činností od všeobecného lékařství  přes stomatologii až po praxi urgentního lékařství, je hlavním pohotovostním lékařem v okrese Cham. Přednáší homeopatii jako docent pro Německou ústřední asociaci homeopatických lékařů (DZVhÄ) sdružující 7000 členů.  Je aktivní ve vzdělávání homeopatických lékařů od roku 1985. Má rozsáhlé zkušenosti s léčbou chronických onemocnění dospělých i dětí.

Program letní školy:

Letní škola bude zaměřena na výklad materie mediky méně známých rostlinných léků a jejich použití v praxi. Lektor probere skupiny léků Brassicaceae a Anacardiaceae. Společné znaky, rozdíly, specifika jednotlivých léků dané skupiny, případy.

 1. Brassicacae/Cruciferae – brukvovité
  Brassica, Cheiranthus,  Cochlearia, Iberis,  Lepidium, Raphanus, Sinapis alba, Sinapis nigra,  Thiosinaminum, Thlaspi and Vesicaria
 2. Anacardiaceae – ledviníkovité Anacardium orientale,  Anacardium occidentale,  Comocladia, Mangifera, Rhus aromatica, Rhus diversiloba, Rhus glabra, Rhus toxicodendron
 3. Případy:
  • Žena, 3 děti, se chce odloučit od manžela kvůli násilí.Má rozporuplné pocity ohledně budoucnosti.Po léku se rozvedla.
  • Žena, 42 let, alergická kopřivka
  • muž, 72 let, sklerodermie (onemocnění kůže), syndrom suchých očí
  • Muž, 19 let , Adrenalin Junkey (závislý na adrenalinu),pylová alergie
  • Žena, 25 let, těhotná, zánět zubu moudrosti
  • Mu , 19 let,chronický zánět středního ucha a chronický zánět dutin
  • Muž, 74 let, Glaucoma chronica (zelený zákal)
  • Muž, 48 let, Perikarditida (zánět osrdečníku) – po virové infekci
  • Žena, 62, politička, Post Zoster Neuralgia (postherpetické neuralgie)
  • Muž, voják v důchodu, 65 let, revmatoidní artritida
  • Žena, 52 let, chronická gastritida
  • Muž, 82, Otoskleróza (degenerativní onemocnění postihující labyrint vnitřního ucha) a Dupuytrenova choroba (onemocnění ruky)

  4. Společné řešení 2 živých případů. Ukázka praktické práce: Odebrání případu, společná analýza, diferenciální diagnosa, diskuse, návrh léku. Účastníci letní školy si mohou přivést svůj případ k řešení, nebo mohou přihlásit sami sebe. Je třeba nahlásit předem.

Výuka bude probíhat 6 hodin denně (8 vyučovacích hodin, obvykle 9 – 12,30 a 16 – 18,45). Celkem za 5 dní 40 vyučovacích hodin.  Ve chvílích volna bude čas k diskusím jak s vašimi kolegy, tak s lektory, nebo i k eventuelním osobním konzultacím. A samozřejmě také k odpočinku, sportovním aktivitám nebo posezení u ohníčku. Připravujeme též dva večerní semináře: Mgr. Jiří Čehovský – Tři hlavní léky na potíže letního období, Marie Valášková: Výuka a procvičení práce s programem HOMEO. Tato neformální setkání jsou dalším příjemným doplněním našeho prázdninového semináře, a i proto jsou letní školy již více než 20 let tak oblíbené. Budeme se opět snažit připravit vám několik užitečných a zároveň příjemných dní v přírodě.

Letní škola je zařazena i do Advanced Studies Program in Homeopathy Prague (ASPHP), do kterého se mohou přihlásit všichni zájemci s ukončeným základním vzděláním v homeopatii.

Letní škola se bude konat v jižních Čechách v hotelu Monínec cca 70 km od Prahy nedaleko města Sedlec-Prčice.  Hotel Monínec leží ve výšce 723 m n.m. a je z něj krásný výhled na krajinu Českého Meránu a České Sibiře. Nabízí komfort i pohodu uprostřed přírody a je též dobře vybaven pro pořádání seminářů. Hosté mohou využít wellnes (bazén, vířivka, sauna, masáže), restauraci s terasou, nově též tzv.Terasy Monínec s venkovním bazénem, dětským hřištěm a Café barem. Za hotelem je prostorné parkoviště.
Vše o hotelu zde: https://zima.moninec.cz/hotel-moninec-leto

Organizační informace:

1) Kurz

Začátek kurzu: úterý 12. 7. v 16 h, konec kurzu – neděle 17. 7. ve 13 h

Přihlášení: Vyplněnou přihlášku zašlete e-mailem na adresu dagmar.hegarova@alternativa.cz. Obdržíte obratem vyrozumění o jejím přijetí.
Přihláška je potvrzena až zaplacením letní školy.

Cena: 6 900 Kč – pro studenty Homeopatické akademie a pro posluchače ASPHP.
Pro ostatní účastníky letní školy je cena 7 900 Kč.
Úhradu
kurzovného proveďte prosím co nejdříve na účet Alternativy: 2701365124/2010, VS 1207.

Jakmile od vás obdržíme vyplněnou přihlášku a úhradu kurzovného, stáváte se účastníkem letní školy.
Na začátku července vám zašleme časový harmonogram, program a další informace ke kurzu.

Přihláška ke stažení zde.

2) Ubytování a strava v hotelu Monínec

Pro rezervaci pokoje vyplňte a upřesněte Vaše požadavky na ubytování v přihlášce (samostatný pokoj, ubytování s rodinou apod.).
Jestliže chcete být ubytován/a s určitou osobou z Homeopatické akademie, tento požadavek při rezervaci také uveďte.
Pokud pojedete sám/a, počítejte s tím, že můžete být ubytován/a spolu s některým dalším studentem HA (pokud si ovšem nebudete hradit celý pokoj pro sebe – viz ceník níže).
Hotel má dvou, tří a čtyřlůžkové rodinné pokoje. Hotel je bez výtahu, pokoje jsou umístěny v 1. a 2. patře.
Vaši rezervaci ubytování, kterou uvedete v přihlášce, předáme hotelu Monínec. Hotel Vám na začátku května zašle emailem zálohovou fakturu se splatností do 31. 5. 2022. Doplatek uhradíte během pobytu na recepci.
Hotel nám bude pokoje rezervovat do 30. 4. Možnost rezervace ubytování bude poté záležet na volné kapacitě hotelu. Doporučujeme tedy přihlásit se na letní školu co nejdříve.

Ceník ubytování pro letní školu 2022 (cena je uvedena za 1 os/noc):
Dospělá osoba vč. snídaně/noc: 1 160 Kč
Příplatek při obsazení pokoje 1 osobou/noc: 400 Kč
Stravování: výběr z denního menu hotelu (cena od 140 Kč za hlavní jídlo). Možnost vegetariánské stravy.
Pro ubytované 1 h denně zdarma ve wellness (bazén, sauna, whirpool).

Ubytování a stravu platíte přímo hotelu, Alternativě hradíte kurzovné.

Těšíme se na naše letní setkání a přejeme příjemné dny.

Aktuality

23.5.2024 - Zveme všechny zájemce na červnové online přednášky. Informace a přihlášky zde
2.5.2024 - Zveme všechny zájemce na květnovou online přednášku Informace a přihlášky zde
25.4.2024 - Termíny Medicínské minimum s MUDr.Lebenhartem školní rok 2024/25
Více aktualit »

Doporučení

Nikdy není pozdě. Moje děti byly malé a nemocné, velmi často nemocné. Potkala jsem se s homeopatií. Děti se po zásahu skvělého homeopata zázračně daly do pořádku. Byly zdravé a veselé a já byla šťastná a veselá s nimi. Chtěla jsem vědět víc o homeopatii, přijít tomu na kloub. Po letech samostudia se mi naskytla možnost studovat na Homeopatické akademii pana Mgr. Čehovského a přihlásila jsem se. Úspěšně jsem absolvovala náročné, ale velmi zajímavé a obohacující studium, okořeněné rozmanitými přednáškami našich i světových homeopatů. Začala jsem pomáhat i ostatním lidem, kteří mě vyhledají, najít správou cestu k uzdravení. Dál už musí jít sami.

Přeji hezký den se sluncem

Eva Rebendová

Další doporučení »